Sprintem przez boiska. Wszystkie ligi już grają. Jak sobie radzą nasi piłkarze?

Tylko Polonia Bytom do tej pory nie rozegrała meczu ligowego, ale na to nie miała żadnego wpływu. Z kolei inne bytomskie kluby już walczą o ligowe punkty. Miniony weekend był udany dla Silesii, Rodła i Nadziei.

Polonia Bytom powinna już mieć rozegrane trzy spotkania w III lidze. Rywali jednak zaczął nękać koronawirus, przez co niebiesko-czerwoni wciąż nie rozpoczęli sezonu. W miniony weekend nie grały także Szombierki Bytom, które miały pauzę w pierwszej grupie IV ligi.

Na bytomskich stadionach jednak sporo się działo, bo wszystkie ligi piłkarskie już grają. Silesia Miechowice, która występuje w lidze okręgowej, ma na koncie już pięć spotkań. Dorobek punktowy jednak nie jest imponujący, bo klub z Dzierżonia do tej pory zdobył ich sześć.

Drugie zwycięstwo w sezonie przyszło w sobotę. Podopieczni Marka Sukera rozegrali świetne spotkanie i pokonali na własnym terenie Czarnych Kozłowa Góra 5:0. Bramki strzelali trener Suker, Dawid Pośpiech, Radosław Stich, Rafał Lewandowski i Paweł Lechki.

W bytomskiej klasie A rozegrano dwie kolejki. Sezon udanie rozpoczął GKS Rozbark Bytom, który wygrał z Orkanem Dąbrówka Wielka 3:1 (dwa gole Pawła Karwińskiego i jeden Pawła Kachla). Z kolei Tempo Stolarzowice przegrało z Orłem Nakło Śląskie 1:3 (bramka Denisa Deptały), a Rodło Górniki zremisowało 0:0 z Sokołem Zbrosławice.

Tydzień później tylko Rodło dopisało do swojego konta komplet punktów, pokonując Iskrę Połomia 2:0 po golach Marcina Osmańczyka i Mariusza Żywiołka. Rozbark przegrał aż 0:6 z rezerwą Gwarka Tarnowskie Góry, a Tempo uległo Nitronowi Krupski Młyn 2:4 (bramki Roberta Kudleka i Michała Gołombka).

Startu nowych rozgrywek doczekały się zespoły klasy B, gdzie mamy dwóch przedstawicieli. Czarni Sucha Góra przegrali z Andaluzją Brzozowice-Kamień 0:1. Z kolei świetnie w sezon weszli zawodnicy Nadziei Bytom, którzy pokonali rezerwę Górnika Bobrowniki Śląskie 4:1, a z bramek cieszyli się Bartosz Dzionsko, Marcin Dziagacz, Sebastian Klyszcz oraz Przemysław Michalik.

fot. Nadzieja Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon