Letnie ParkoGranie już w sobotę

Bytomskie Centrum Kultury BECEK zaprasza wszystkich miłośników orkiestry (i nie tylko) na sobotnie spotkanie w Parku Miejskim. W programie wydarzenia dwa zespoły muzyczne i gwarantowana świetna zabawa.

Byt orkiestra

Tradycyjne śpiewki i muzyka filmowa

O godzinie 17:15 rozpocznie się koncert Górniczej Orkiestry Dętej Bytom im. Józefa Słodczyka. Grupa powstała przy kopalni "Miechowice". Pomimo tego, że placówka została zamknięta, orkiestra działa do dzisiaj. Jej skład ciągle powiększa się o nowych muzyków pochodzących z innych zakładów oraz tych niezwiązanych z branżą górniczą. Orkiestra ma w swoim repertuarze zarówno tradycyjne śląskie utwory, jak i nowsze kompozycje. W sobotę, 29 sierpnia zaprezentują miedzy innymi: "New York, New York", "Upiór w operze", "Szła dzieweczka". Wykonawcy zapowiadają także kilka aranżacyjnych niespodzianek związanych z muzyką filmową. 2020 rok to wyjątkowa data dla zespołu, który obchodzi swój setny jubileusz istnienia.

Zaraz po występach Orkiestry, o godz. 19:00, zaprezentuje się Maes-Trio. W skład unikatowej grupy wchodzą: Marzena Mikuła-Drabek (fortepian), Jacek Gros (skrzypce) oraz Dariusz Kasperek (klarnet). Zespół powstał w 2001 roku, kiedy trójka utalentowanych muzyków postanowiła występować wspólnie. Na sobotni wieczór dla swojego audytorium przygotowali utwory takie jak: "Nad pięknym, modrym Dunajem", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" oraz "Miłość Ci wszystko wybaczy".

Szczegóły ParkoGrania

Wydarzenie poprowadzi konferansjer Jacek Woleński. Na co dzień pracuje on jako dziennikarz muzyczny. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa do 20:00. Zainteresowanych koncertem bytomian organizatorzy zapraszają do Parku Miejskiego w okolice Stawu Północnego (od strony ulicy Olimpijskiej). Wstęp jest bezpłatny, ale by dostać się do strefy z miejscami siedzącymi należy zaopatrzyć się w dostępna na miejscu imprezy wejściówkę (cena: 2 zł).

fot. Górnicza Orkiestra Dęta Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon