Znaleziono martwą kobietę na plaży. To bytomianka

Na plaży w Łebie (województwo pomorskie) przypadkowy przechodzień natknął się na zwłoki. Policji udało się wstępnie ustalić tożsamość kobiety. Jak zmarła?

Byt wydma

Do makabrycznego odkrycia doszło we wtorek, 18 sierpnia, około godziny szóstej rano. Wezwany patrol Policji po przybyciu na miejsce zabezpieczył teren przed osobami postronnymi, a do zbadania sprawy wezwano prokuratora oraz grupę dochodzeniowo-śledczą.

Ciało kobiety prawdopodobnie przez kilka godzin dryfowało w wodzie. Nie znaleziono na nim żadnych obrażeń za wyjątkiem drobnych otarć na czole powstałych najpewniej, gdy denatka znajdowała się w morzu. Prokuratura rejonowa w Lęborku wstępnie wykluczyła, by do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie.

Przy zwłokach znaleziono telefon komórkowy. Na jego podstawie ustalono tożsamość kobiety. To 43-letnia mieszkanka Bytomia. Dane zmarłej mają ostatecznie potwierdzić jej bliscy wyznaczeni przez śledczych. Dziś odbyła się sekcja zwłok zlecona przez prokuratora. Wstępne wyniki wskazują, że przyczyną zgonu było utonięcie. Nie wiadomo jeszcze dlaczego i w jaki sposób do tego doszło. Prowadzone są czynności w celu ustalenia, czy mogło to być samobójstwo albo nieumyślne spowodowanie śmierci.

Śledczy zamierzają jeszcze przeprowadzić dodatkowe badania na obecność alkoholu oraz środków odurzających we krwi. Ich wyniki pomogą wyjaśnić okoliczności śmierci bytomianki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Pijany rowerzysta w Bytomiu

Rowerzysta wjechał w samochód, miał prawie dwa promile

Roman Ciurej

Zaginął 16-letni Roman Ciurej z Bytomia

Hulajnoga i policja

Wjechał hulajnogą w budynek. Mandat pociągnie go za kieszeń

Przejety tyton

Bytomscy policjanci przejęli narkotyki i lewy tytoń

Wandale maria hilf

Idioci, którzy zdewastowali kapliczkę zostali złapani

Seria włamań do bytomskich lokali gastronomicznych

Bytomski włamywacz zatrzymany