IMGW ostrzega: nad Bytom nadciągają burze!

W ciągu dzisiejszego dnia pogoda może się diametralnie zmienić. Dotąd był upał i mocno świeciło słońce. W drugiej połowie dnia mają być burze, silny wiatr, a nawet grad!

Byt burza z piorunami

Mieszkańcom znacznej części kraju zabzyczały telefony - otrzymali na nie ALERT RCB, czyli ostrzeżenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa:

Uwaga! Dziś (22.08) bardzo silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

Ostrzeżenie dotyczy województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, podlaskiego, jak również części województw mazowieckiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w powyższych regionach wydał ostrzeżenie poziomu pomarańczowego, czyli drugiego najwyższego w skali. Na Śląsku, w tym także w Bytomiu, przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu. Miejscami ma spaść od 20 do 30 mm, a lokalnie nawet do 50 mm. Ponadto porywy wiatru mogą osiągać do 90 km/h, zaś lokalnie aż do 100 km/h. Miejscami prognozuje się grad.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon