Kiedy będziemy mogli korzystać z chodnika przy Szkole Muzycznej?

Już od dłuższego czasu chodnik przy Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. F. Chopina jest niedostępny dla pieszych. Wyznaczono za to przeście fragemntem jezdni. Ile jeszcze potrwa ten stan?

Zapytaliśmy o to władze placówki. Dyrektor szkoły Jolanta Sznajder powiedziała, że zamknięcie chodnika było konieczne ze względu na bezpieczeństwo przechodniów. Elewacja przy zabytkowej balustradzie nasiąknęła wodą i grozi odłamywaniem się fragmentów muru. Konserwator zabytków ma już plan na renowację, ale nic nie można zrobić bez pozwolenia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dyrektor przyznała też, że czeka na finansowe wsparcie Ministerstawa Kultury i Dziedzctwa Narodowego, któremu podlega placówka.

Zarówno dla szkoły, jak i wszystkich przemieszczających się ulicą Moniuszki bytomian mamy dobrą wiadomość. Inspektor Elżbieta Kwiecińska przekazała nam, że potrzebne dokumenty zostaną dostarczone instytucji już w tym tygodniu.

Jeden remont już za nami

W ubiegłym roku metamorfozę przeszła PRL-owska dobudówka do historycznego budynku szkoły. Dzięki finansowemu wsparciu MKiDN udało się przede wszytskim odnowić elewację budynku. Wykonano także prace wewnątrz gmachu głównego: docieplono ściany, stropy oraz podłogi, wymieniono instalację elektryczną oraz zamontowano panele fotowoltaiczne, a to tylko niektóre z wykonanych robót. Koszt modernizacji wyniósł 12,5 miliona złotych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości