Muzyka elektroniczna przy Szybie Krystyna. ASID znów w Bytomiu

Pierwszy weekend po wakacjach zapowiada się świetnie. Przy Bytomskim Szybie Krystyna odbędzie się nietypowy koncert. Jak brzmią elektryczne dźwięki w postindustrialnej przestrzeni?

Byt asid szyb krystyna

Mocne brzmienia przy kopalni

Stowarzyszenie AsID zajmuje się organizowaniem imprez kulturalnych na ternach dawnych obiektów przemysłowych. Po raz kolejny na miejsce wyjątkowego koncertu wybrało Bytom, a dokładniej teren koło Szybu Krystyna, czyli wieży wyciągowej nieczynnej kopalni Szombierki. Współorganizatorem wydarzenia jest INQbator klub. Jeszcze w lutym lokal działał przy ulicy Dworcowej w Katowicach.

- INQ zakończył działalność, ale pamiętajmy, że przede wszystkim tworzyli go ludzie i dlatego klimat był niepowtarzalny - mówią koordynatorzy imprezy. - Chcemy, by nasze zasięgi, lata pracy oraz ludzie, którzy współtworzyli to miejsce, wspierali inne inicjatywy, tym samym podtrzymując INQbatorową duszę - dodają.

Wszyscy mieszkańcy mogą się czuć zaproszeni na wydarzenie. Rozpocznie się ono 4 września o godzinie 19:00. Ze względu na sytuację epidemiologiczną watro pamiętać o maseczkach lub przyłbicach. Kogo zobaczymy na bytomskiej scenie?

Wiemy już, że dla przybyłych widzów swoje zdolności muzyczne zaprezentuje ośmiu artystów. Do tej pory organizatorzy zdradzili tylko część sekretu, jakim jest skład wrześniowego koncertu. Za niecałe dwa tygodnie przyjadą do nas między innymi: Saeuer, Bexa, Seraph i Niedobri. Wszyscy oni reprezentują muzykę techno, a niektórzy mieli nawet okazję brać udział w międzynarodowych projektach. Za niecałe dwa tygodnie będziemy mogli poznać ich podczas "AsID - Szyb Krystyna".

Elektroniczna "Wąskotorówka"

Wspomniane wydarzenie to nie pierwsza tego typu impreza organizowana w te wakacje. Na początku sierpnia AsID zaprosił sześciu artystów i DJów także do naszego miasta. Sceną stała się Lokomotywownia Bytom Krab. Wtedy przed publicznością wystąpili: 17feet, Dobri, Kharl, Waterplease, Seraph i Niedobri.

- To był naprawdę potężny i nieoczekiwany debiut, za co oczywiście jesteśmy bardzo wdzięczni. Każdy dołożył swoją cegiełkę oraz sprawił, że atmosfera była po prostu niesamowita - opowiadają organizatorzy koncertu. - Do zobaczenia na kolejnej edycji - zapraszają.

fot. AsID

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon