ŚDS „Integracja” w Bytomiu przejdzie lifting

Środowiskowy Dom Samopomocy znajdujący się przy ulicy Karpackiej 25, od lat pomaga osobom chorym na zaburzenia psychiczne. Aby poprawić wygląd estetyczny obiektu, jak również zmniejszyć koszty użytkowania postanowiono poddać go termomodernizacji. Inwestycja jest finansowana ze środków unijnych i pochłonie okrągły milion złotych.

Byt sds integracja

Czym jest ŚDS?

To placówka, która jest dziennym ośrodkiem wsparcia, gdzie pomoc znajdą dorosłe osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne (typ A) oraz ludzie cierpiący na Alzheimera i inne zespoły otępienne (typu C). Obszarem działania placówki jest miasto Bytom. Placówka ma na celu leczenie ludzi ciepiących na schorzenia psychiczne jak również przystosowanie ich do normalnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie, a ponadto pomaga również rodzinom osób chorych, organizuje terapie indywidualne i grupowe oraz oferuje wsparcie w życiu codziennym. Ośrodek jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 i jednocześnie może pomóc 37 osobom z zaburzeniami typu A oraz 10 typu C. Opróćz tego placówka oferuje też pomoc aktywizacyjną oraz posiłki – obiad dwudaniowy. Więcej informacji na temat samego ośrodka jak i skierowania do niego udzieli nam pracownik socjalny Środowiskowego Domu Samopomocy „Integracja” oraz pracownicy socjalni Terenowych Punktów Pomocy Środowiskowej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Co obejmie remont?

Termomodernizacja to świetny zabieg, który zmniejsza zapotrzebowanie budynku na energię. Oznacza to, że obiekt traci mniej ciepła, wskutek czego rachunki za ogrzewanie ulegają znacznemu zmniejszeniu. Prace nad termomodernizacją budynku ŚDS przy ulicy Karpackiej obejmą: docieplenie dachu, stropodachu i tarasu, wymianę drzwi i okien, a także prace blacharskie, montaż daszków i remont schodów zewnętrznych. Zmianom ulegnie także instalacja centralnego ogrzewania (demontaż starej instalacji, montaż nowych grzejników i armatury oraz układu pomiarowego). Przebudowana zostanie również częściowo instalacja elektryczna. Inwestycja ta jest współfinansowana w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV – Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, Poddziałanie 4.3.1. - Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej - ZIT”. Dotację przekazała również Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Zdjęcie: ŚDS Integracja

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości