Derby drugiego gatunku. Polonia musi wygrać z Górnikiem

Sobotnie zwycięstwo nad LKS-em Goczałkowice-Zdrój trochę uspokoiło wszystkich, którzy czekali na pierwszy mecz w sezonie w wykonaniu Polonii Bytom. Teraz trzeba wykonać kolejny krok w kierunku czołówki tabeli.

Byt polonia gornik II

W minioną sobotę poznaliśmy pierwsze odpowiedzi na temat formy Polonii Bytom w nowym sezonie. Podopieczni Kamila Rakoczego wygrali 2:1 z trudnym rywalem, jakim jest LKS Goczałkowice-Zdrój. Na wpadanie w samozachwyt jednak w tej chwili nie ma czasu.

We wtorek bytomianie zagrali w Pucharze 100-latków, który jest organizowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Rywalem był IV-ligowy Śląsk Świętochłowice i skończyło się niespodzianką, bo niżej notowany rywal wygrał 3:2. Bytomianie jednak wystawili skład, który w dużej mierze składał się z młodych zawodników akademii, od których w tej chwili trudno oczekiwać cudów.

Priorytetem jest liga, a więc wszyscy skupiają się na sobotnim meczu. Polonia zagra w roli gospodarza na stadionie w Szombierkach. Kibice zobaczą derbowe starcie z Górnikiem Zabrze. Oczywiście z rezerwą, więc można to nazwać derbami drugiego gatunku.

Polonia jest zdecydowany faworytem tego spotkania. Zabrzanie do tej pory rozegrali cztery mecze i tylko raz wygrali. Dwukrotny mistrz Polski, jeżeli chce liczyć się w walce o czołowe lokaty, to z takimi zespołami musi wygrywać.

Dobra wiadomość jest taka, że na stadion przy ul. Frycza-Modrzewskiego będą mogli wejść kibice. Liczba miejsc jednak jest ograniczona. Na sektorze kibicowskim maksymalnie może przebywać 250 osób, a na rodzinnym 170 osób.

Dla fanów, którzy wolą zostać w domu, nie zdążą kupić biletu albo z innych przyczyn nie mogą pojawić się na stadionie, mamy rozwiązanie. Mecz będzie transmitowany na żywo w internecie. Wystarczy wejść TUTAJ i wykupić dostęp do streamu live.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon