Ranił policjanta i teraz może trafić do więzienia

24-latek może spędzić najbliższą dekadę za kratkami. Wszystko przez głupi wybryk.

Byt 39 627616

W środę mudurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego prowadzili rutynowy patrol na terenie bytomskiego centrum. W pewnym momencie w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Witczaka ich uwagę zwróciła dwójka biegnących mężczyzn. Jeden z nich miał w rękach butelkę alkoholu. Policjanci uznali, że może ona pochodzić z kradzież, dlatego ruszyli w pościg.

W trakcie zatrzymania 24-latek rzucił butelką w funkcjonariusza, w wyniku czego ten odniósł ranę głowy. Na niewiele się to zdało, bo i tak obezwładniono agresora. Po zdarzeniu policjant został przewieziony do szpitala, gdzie został opatrzony, a zatrzymany trafił na noc do policyjnej celi.

Życie i zdrowie rannego nie jest zagrożone, natomiast 24-letni napastnikowi grozi do 10 lat za kratkami. W czwartek prokurator postawił mu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza i nałożył na niego policyjny dozór.

Podczas zbierania materiału dowodowego śledczy potwierdzili, że zatrzymani mężczyźni chwilę wcześniej ukradli alkohol ze sklepu. W efekcie dodatkowo odpowiedzą za dokonanie kradzieży.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon