Czy trening na siłowni jest bezpieczny w czasie pandemii?

Wydawałoby się, że już od 6 czerwca wszystko wróciło do normy, a o Covidzie większość z nas chciało jak najszybciej zapomnieć. Jednak liczba osób, u których stwierdza się koronawirusa wciąż rośnie. Czy więc trening w klubie fitness może w tym czasie być bezpieczny? Zdecydowanie tak! Przykładem takiego miejsca może być Just GYM w Bytomiu.

Gdzie trenować fitness bezpiecznie w Bytomiu?

Podstawą bezpiecznego treningu jest odpowiednie przygotowanie klubu fitness, aby klubowicze mieli zapewnione warunki do ćwiczeń. W Just GYM wprowadzono sporo ciekawych rozwiązań, które gwarantują odpowiednią ochronę trenującym. Na wejściu do klubu oprócz środków do dezynfekcji rąk znajdziemy specjalny czytnik, który mierzy każdemu klubowiczowi temperaturę ciała. Ponadto na śluzach wejściowych zamontowane zostały urządzenia, które podają liczbę osób, które weszło do klubów, dzięki czemu limity w klubach nie są przekraczane. Klub jest również codziennie dezynfekowany i sprzątany przez certyfikowaną firmę, która specjalizuje się w tym temacie.

Czym Just GYM wyróżnia się na tle konkurencji?

W nowoczesnym klubie Just GYM dzięki chociażby automatyzacji wejścia kontakt z innymi jest ograniczony. Warto też wspomnieć, że duża przestrzeń klubu sprawia, że trenujący mogą zachować odpowiednią odległość od drugiej osoby. Dostęp do siłowni 24h sprawia, że klubowicz może wybrać dogodną godzinę na trening, wtedy kiedy nie ma tłoku. W Just GYM Bytom znajdziemy również środki do dezynfekcji, jak i ręczniki papierowe. Z obiegu zostały wyłączone niektóre maszyny lub zostały porozsuwane tak, by bezpieczna odległość między ćwiczącymi została zachowana. Warto zaznaczyć, że nie wpływa to na jakość treningu, gdyż ilość sprzętów dostępnych wciąż jest wystarczająco dużo.

Jak można zadbać o swoje bezpieczeństwo na siłowni?

Wiele, odnośnie bezpiecznego treningu podczas pandemii, zależy postawa samych trenujących, dlatego warto przestrzegać kilku zasad, które sprawią, że zadbamy o zdrowie swoje jak i pozostałych trenujących. Przede wszystkich należy pamiętać o dezynfekcji rąk, jak i sprzętu po skończonych ćwiczeniach. Niezwykle ważne jest również zachowywanie odpowiedniej odległości, a także nie dotykanie twarzy w tym oczu, nosa czy ust. Należy pamiętać również o podkładaniu swojego ręcznika na sprzęt, z którego korzystamy. Jeśli nie czujemy się najlepiej, należy odpuścić sobie trening. Oprócz dezynfekcji sprzętu pamiętajmy również o odkażeniu szafki w szatni, zarówno przed jak i po skorzystaniu z niej.

Czy jest szansa, że nie wejdę na siłownię?

Wiele klubów fitness przez wprowadzenie ograniczeń związanych z wytycznymi GISu musiało zawiesić działalność lub podwyższyć ceny karnetów. W niektórych siłowniach występuje również problem z wejściem, ponieważ limity sprawiają, że osoby przychodzące na trening muszą czekać na zwolnienie się miejsca. W Just GYM dzięki dużej powierzchni klubu, nie ma z tym problemu. Zajęcia grupowe również odbywają się w bezpiecznych warunkach, a dzięki możliwości zapisania się na nie online można odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie miejsce.

Trening w bezpiecznych warunkach to podstawa w obecnej sytuacji, warto więc zwracać uwagę jak miejsce, do którego przychodzimy ćwiczyć, reaguje na panujące obostrzenia. Just GYM w Bytomiu wydaje nam się dobrym miejscem na aktywność w tych trudnych czasach ze względu na stosowanie się do wytycznych GIS, a także utrzymanie wysokich standardów higienicznych. Dodatkowo karnet, który zawiera nieograniczony dostęp do siłowni wraz z zajęciami fitness kosztuje jedyne 79 zł, co jest bardzo niską ceną za jakość, którą oferuje sieć siłowni. Nie zapominajmy również o zachowaniu odpowiedzialności za siebie i innych podczas wizyty w klubie fitness. Mimo wszelkich starań to od nas i naszej postawy zależy czy będziemy bezpieczni.

Just GYM Bytom
41-933 Bytom
ul. Gabriela Narutowicza 11G/6
tel. 690 020 320
email: bytom.narutowicza@justgym.pl

GODZINY PRACY MANAGERÓW

Poniedziałek – Piątek: 6:00 – 22:00
Sobota – Niedziela: 8:00 – 20:00

Posiadacze karty sportowej Fit Profit i MULTISPORT korzystają z Just GYM w godzinach pracy MANAGERÓW

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon