Odznaczenia dla pracowników bytomskiego szpitala

Kiedy świat ogarnął chaos spowodowany epidemią koronawirusa pracownicy szpitali stanęli do walki o ludzkie życie. Nikt nie był przygotowany na taki rozwój sytuacji. Stanęli na wysokości zadania, a teraz zostali za to odznaczeni.

Byt odznaczeni

Uznanie dla pracowników bytomskiej placówki

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu również ciężko walczył z wiosenną falą zakażeń. Szybka reakcja i wiedza lekarzy spowodowała, że wszyscy chorzy zostali objęci profesjonalną opieką medyczną pomimo trudnej sytuacji. Pracownicy szpitala wykonali kawał dobrej roboty. Ich starania zostały docenione i nagrodzone Złotymi Krzyżami Zasługi. Odznaczenia wręczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który szczerze dziękował za ratowanie życia mieszkańców regionu, jaki całej Polski.

Kto został uhonorowany?

Nagrodzonych zostało 6 osób z Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 . Są to m.in. dr. hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii, pielęgniarka oddziałowa Agnieszka Królikowska, starszy asystent na oddziale dr Lucjan Kępa, starszy asystent na oddziale dr Damian Piotrowski, starsza pielęgniarka Marzena Lewandowska oraz starsza pielęgniarka Beata Kroczek-Napieralska.

To nie były jedyne odznaczenia dla pracowników śląskich szpitali. Uhonorowani zostali również lekarze i pielęgniarki ze Szpitala jednoimiennego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, Wojewódzkiego Szpitala w Częstochowie oraz Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

Walka trwa nadal

Jak wskazują prognozy, nowa fala zakażeń nastąpi na jesień. Do tego boju społeczeństwo jest już przygotowane, ponieważ już lepiej zna przeciwnika i wie, jak na niego reagować. Wierzymy, że pracownicy placówek medycznych ponownie staną na wysokości zadania.

fot. www.katowice.uw.gov.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Jerzy Pieniążek

Jerzy Pieniążek. Wybitny lekarz, ale też dusza towarzystwa

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Szczepienia w WSS nr 4 w Bytomiu

Zaszczep się przeciwko grypie w bytomskiej "czwórce"

Profesor Jerzy Arendt

Bytomski chirurg nagrodzony. Pracuje w szpitalu nr 1