Odznaczenia dla pracowników bytomskiego szpitala

Kiedy świat ogarnął chaos spowodowany epidemią koronawirusa pracownicy szpitali stanęli do walki o ludzkie życie. Nikt nie był przygotowany na taki rozwój sytuacji. Stanęli na wysokości zadania, a teraz zostali za to odznaczeni.

Byt odznaczeni

Uznanie dla pracowników bytomskiej placówki

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu również ciężko walczył z wiosenną falą zakażeń. Szybka reakcja i wiedza lekarzy spowodowała, że wszyscy chorzy zostali objęci profesjonalną opieką medyczną pomimo trudnej sytuacji. Pracownicy szpitala wykonali kawał dobrej roboty. Ich starania zostały docenione i nagrodzone Złotymi Krzyżami Zasługi. Odznaczenia wręczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który szczerze dziękował za ratowanie życia mieszkańców regionu, jaki całej Polski.

Kto został uhonorowany?

Nagrodzonych zostało 6 osób z Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 . Są to m.in. dr. hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii, pielęgniarka oddziałowa Agnieszka Królikowska, starszy asystent na oddziale dr Lucjan Kępa, starszy asystent na oddziale dr Damian Piotrowski, starsza pielęgniarka Marzena Lewandowska oraz starsza pielęgniarka Beata Kroczek-Napieralska.

To nie były jedyne odznaczenia dla pracowników śląskich szpitali. Uhonorowani zostali również lekarze i pielęgniarki ze Szpitala jednoimiennego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, Wojewódzkiego Szpitala w Częstochowie oraz Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

Walka trwa nadal

Jak wskazują prognozy, nowa fala zakażeń nastąpi na jesień. Do tego boju społeczeństwo jest już przygotowane, ponieważ już lepiej zna przeciwnika i wie, jak na niego reagować. Wierzymy, że pracownicy placówek medycznych ponownie staną na wysokości zadania.

fot. www.katowice.uw.gov.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon