Austriacy wybrali Bytom na swoją polską siedzibę

W naszym mieście rozpoczęła działalność firma Loxone zajmująca się automatyką budynkową. Austriackie przedsiębiorstwo wybrało Bytom na swoją główną siedzibę w Polsce. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie.

Loxone zaczynało od tworzenia rozwiązań smart home, za pomocą których domownicy mogą samodzielnie i swobodnie sterować poszczególnymi funkcjami swojego domu czy apartamentu. Dziś firma tworzy również inteligentne instalacje do zarządzania obiektami biurowymi, hotelowymi, gastronomicznymi, czy też mieszkalnictwem wspomaganym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Najprościej ujmując, chodzi o tworzenie i instalację systemów, za sprawą których budynki automatycznie dostosowują temperaturę, oświetlenie (sztuczne i naturalne), bądź muzykę do preferencji użytkowników. Najlepiej wyjaśnia to poniższy film przedstawiający produkty firmy:

https://www.youtube.com/watch?v=z4EXY3ekz1E

W Bytomiu przy ulicy Witczaka 139 zlokalizowano polską siedzibę Loxone, centrum szkoleniowe dla instalatorów z całego kraju, a także oficjalny showroom o powierzchni ok. 60 m2, w którym można przekonać się jak w praktyce działają rozwiązania tworzone przez Austriaków. Firma zdecydowała się na to miejsce ze względu na bliskość zjazdu z autostrady A1 zapewniającej dobre skomunikowanie z resztą Polski i szybki dojazd z Czech oraz sąsiedztwo czterogwiazdkowego hotelu Rezydencja, gdzie nocują instalatorzy przyjeżdżający tu na szkolenia.

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie polskiego oddziału firmy. Wstęgę przecięli wspólnie Przemysław Wysocki, dyrektor regionalny Loxone oraz Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. - To już kolejna w ostatnim czasie firma, która zaufała Bytomiowi i zdecydowała się ulokować swój biznes w naszym mieście. Cieszę się, bo Bytom potrzebuje przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy rozwijają nowe technologie - stwierdził Mariusz Wołosz.

Już za kilka tygodni, 26 września o godzinie 11:00 odbędzie się Dzień Otwarty Loxone, podczas którego zostaną zaprezentowane technologie inteligentnego domu. Udział mogą wziąć dowolne chętne osoby, lecz liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon