Nowa szkoła dla pięściarzy. Prowadzą ją byli mistrzowie Polski

Boks w Bytomiu ma bogate tradycje, ale od dłuższego znajduje się w cieniu innych dyscyplin sportu. Możliwe, że to się zmieni, a to za sprawą Szkoły Boksu, która oficjalnie rozpoczęła działalność.

Byt 118796965 103988541442284 8317568826448596797 o

Przed laty świetną sekcję bokserską posiadał GKS Szombierki Bytom. To tam wychowało się wielu pięściarzy, którzy święcili triumfy w kraju i na świecie. Dziś nie ma po niej śladu, a i sam boks w naszym mieście przegrał rywalizację z innymi dyscyplinami.

Młodzież obecnie chętniej garnie się do MMA lub jiu-jitsu, czego efektem są sukcesy podopiecznych klubu FC Bytom i Shark Top Team Bytom. Pojawił się jednak w naszym mieście klub, który chce się skupiać wyłącznie na pięściarstwie.

To Szkoła Boksu, która korzysta z hali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich 131. Na zawodników czeka wykwalifikowana kadra trenerska. Szkoleniowcy to pięściarze, którzy mają w dorobku duże sukcesy. Liderami projektu są Sylwester Klasa i Rafał Sikora, którzy mają na koncie mistrzostwa Polski. Trzecim trenerem jest Tomasz Kurzaj, który na arenie krajowej także zdobywał medale.

Szkoła Boksu stawia pierwsze kroki i poszukuje osób, które chciałyby nauczyć się szermierki na pięści. W klubie na razie istnieje sekcja juniorska oraz seniorska. W zajęciach mogą uczestniczyć nie tylko mężczyźni, ale także kobiety.

fot. Facebook/Szkoła Boksu w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia bytom enea basket poznan koszykowka

Jeszcze jedna szansa. Stawką derbów będzie awans

Górnik Bytom zagra w Lotto SuperLidze

SuperLiga pełna gwiazd. Górnik Bytom skompletował skład

D4 N8834 kopia

Szombierki zaczynają od wygranej. Znamy pierwszy transfer

Gala Klubu Sportowego Górnik Bytom 2021

Gala Klubu Sportowego Górnik Bytom. Podsumowanie 2021 roku

Mural kwk rozbark 01

Artyści ozdobili mur kopalni

Byt DJI 0128

Polonia Bytom nadal w MHL, ale w końcu we...

Byt CHW0947

III liga. Pozostała walka o wicemistrzostwo....