Nowa szkoła dla pięściarzy. Prowadzą ją byli mistrzowie Polski

Boks w Bytomiu ma bogate tradycje, ale od dłuższego znajduje się w cieniu innych dyscyplin sportu. Możliwe, że to się zmieni, a to za sprawą Szkoły Boksu, która oficjalnie rozpoczęła działalność.

Byt 118796965 103988541442284 8317568826448596797 o

Przed laty świetną sekcję bokserską posiadał GKS Szombierki Bytom. To tam wychowało się wielu pięściarzy, którzy święcili triumfy w kraju i na świecie. Dziś nie ma po niej śladu, a i sam boks w naszym mieście przegrał rywalizację z innymi dyscyplinami.

Młodzież obecnie chętniej garnie się do MMA lub jiu-jitsu, czego efektem są sukcesy podopiecznych klubu FC Bytom i Shark Top Team Bytom. Pojawił się jednak w naszym mieście klub, który chce się skupiać wyłącznie na pięściarstwie.

To Szkoła Boksu, która korzysta z hali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich 131. Na zawodników czeka wykwalifikowana kadra trenerska. Szkoleniowcy to pięściarze, którzy mają w dorobku duże sukcesy. Liderami projektu są Sylwester Klasa i Rafał Sikora, którzy mają na koncie mistrzostwa Polski. Trzecim trenerem jest Tomasz Kurzaj, który na arenie krajowej także zdobywał medale.

Szkoła Boksu stawia pierwsze kroki i poszukuje osób, które chciałyby nauczyć się szermierki na pięści. W klubie na razie istnieje sekcja juniorska oraz seniorska. W zajęciach mogą uczestniczyć nie tylko mężczyźni, ale także kobiety.

fot. Facebook/Szkoła Boksu w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon