Pożar na Hlonda. Prawdopodobnie wybuch gazu

Pożar na Hlonda 103. W jednym z mieszkań prawdopodobnie wybuchł gaz. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej.

Byt wybuch gazu hlonda

Dzisiaj w jednym z mieszkań na parterze przy ul. Hlonda 103 wybuchł pożar. Jak twierdzą świadkowie, prawdopodobnie był spowodowany wybuchem gazu. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej.

- O godz. 16.02 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania – relacjonuje mł. asp. Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. – Paliło się w łazience. Pożar został ugaszony, sytuacja jest już opanowana – dodaje.

Strażacy sprawdzają teraz budynek. Na miejsce ma przyjechać Inspektor Nadzoru Budowlanego.

- W mieszkaniu, w którym był pożar powypadały szyby. Działania straży są już praktycznie zakończone, teraz czekamy na przybycie inspektora – wyjaśnia mł. asp. Wojciech Krawczyk.
Na szczęście żadna osoba nie została poszkodowana w wyniku tego zdarzenia. – Nikomu się nic nie stało. Nie było również potrzeby ewakuacji, ponieważ wszyscy opuścili budynek przed naszym przybyciem – mówi mł. asp. Wojciech Krawczyk.

Dwa lata temu była podobna sytuacja...

Dwa lata temu pisaliśmy o podobnym wydarzeniu. W budynku obok, przy ul. Hlonda 99 wybuchł gaz. Doszło do niego w mieszkaniu, również na parterze, po tym, jak mieszkanka zapaliła świeczkę. Ewakuowano aż 111 osób. Lokatorka z parteru trafiła wówczas do szpitala z mocnymi poparzeniami.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon