Dlaczego zbilansowana dieta jest tak ważna?

Pragniesz zadbać o swoje zdrowie? Bardzo dobrze! Z całą pewnością powinieneś rozważyć uprawianie sportu, a także wybrać się do dietetyka. To właśnie on stworzy dietę, dostosowaną do Twojego stylu życia. Jeżeli nie wiesz do kogo się udać w Bytomiu, koniecznie powinieneś poznać Joannę Nowacką, która jako Dietetyk Kliniczny ma ogromną wiedzę na temat zbilansowanych, indywidualnych diet.

Dlaczego dieta powinna być zbilansowana?

Wiele osób pragnących zrzucić kilka kilogramów przechodzi na dietę OXY, śródziemnomorską, czy też roślinną, które niekoniecznie są dla nich stworzone. Każda dieta powinna być zbilansowana i dopasowana do naszego organizmu. Nasze ciało do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje niezbędnych minerałów i składników odżywczych, dlatego nie ma diety idealnej, z której mogą korzystać wszyscy. Powinna zostać tak dobrana, aby uwzględniała indywidualne predyspozycje tj: wiek, płeć, rodzaj wykonywanej pracy, czy choroby współistniejące. Tu z pomocą przychodzi Dietetyk Kliniczny – Joanna Nowacka, która od lat tworzy indywidualne plany żywieniowe, dbając o zdrowie swoich pacjentów z Bytomia i okolic.

Kim jest Joanna Nowacka?

Joanna Nowacka to Dietetyk Kliniczny, której gabinet mieści się w Bytomiu przy placu Wojska Polskiego 9. Pani dietetyk jest absolwentką studiów wyższych na kierunku Dietetyka, ze specjalizacją żywienie kliniczne. Dietetyka dla Joanny Nowackiej to nie tylko praca, ale również pasja, w którą jest bardzo zaangażowana. Od lat uczestniczy w szkoleniach z zakresu skutecznych terapii dietetycznych, na bieżąco aktualizacje medyczne nowości dotyczące zdrowego odżywiania. Dzięki temu stale podnosi swoje kwalifikacje i tworzy indywidualne plany żywieniowe dla swoich pacjentów i wiele więcej!

Co oprócz diety?

Joanna Nowacka stworzy dla Was nie tylko dietę, ale również pokaże Wam jak racjonalnie się odżywiać, przechowywać produkty, aby zachować ich pełne wartości odżywcze, a także jakie produkty powinny wylądować w zakupowych koszyku. Oczywiście to nie wszystko, pani dietetyk zajmuje się wieloma chorobami dietozależnymi, takimi jak:

  • Cukrzyca,
  • Choroby układu krążenia,
  • Choroby autoimmunologiczne,
  • Alergie i nietolerancje pokarmowe,
  • Nieswoiste choroby jelit,
  • Zaburzenia płodności,
  • Problemy skórne.

Szczegółowa ocena stanu odżywiania

Tworzenie planów żywieniowych, uświadamianie pacjentów, odnośnie racjonalnego odżywianie to nie wszystko. Pani dietetyk u każdego pacjenta przeprowadza szczegółową ocenę stanu odżywiania. Ma to ogromne znaczenie w przypadku osób starszych, cierpiących na choroby onkologiczne czy po zakończonym leczeniu. Ta wiedza, pozwala na stworzenie indywidualne planu żywieniowego i rozłożenie go w czasie. Wówczas wyniszczony organizm może powrócić do prawidłowego funkcjonowania.

Nie tylko praca, ale i życiowa pasja

Kariera, karierą, ale dla pani Joanny Nowackiej praca to także pasja. Na jej stronie internetowej znajdziecie ciekawe porady dietetyczne, z których mogą skorzystać kobiety w ciąży, osoby cierpiące na insulinooporność, nadciśnienie tętnicze, chorobę wrzodową, a także osoby, które pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat racjonalnego odżywiania.

Skontaktuj się z Dietetykiem Klinicznym - Joanną Nowacką:

https://www.dietetyknowacka.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/bytomdietetyk/
E-mail: kontakt@dietetyknowacka.pl
tel. tel. 733 912 712

Plac Wojska Polskiego 9
41-902 Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon