Projekty z Bytomia w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Byt marszalkowski budzet

Siedem projektów związanych z Bytomiem zgłoszono do 2. edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na wybrane zadania można głosować do 23 września.

Głosowanie na projekty zgłoszone do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego odbywa się elektronicznie na stronie bo.slaskie.pl. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego, którzy mogą wybierać spośród 90 zadań.

- W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący.

Jakie projekty z Bytomia zgłoszono do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego?

W zadaniach o zasięgu wojewódzkim zgłoszono 4 projekty, w których w proponowanej lokalizacji znalazł się Bytom.

  • Letni Pianistyczny Festiwal Województwa Śląskiego – Pianoslaskie.pl – to 30 bezpłatnych wakacyjnych recitali fortepianowych w parkach 6 miast, w tym w Bytomiu.
  • Śląskie kocha siatkówkę! - ma to być impuls do rozwoju siatkówki w województwie śląskim, a zadanie ma obejmować m.in. organizację ligi amatorskiej i ligi biznesu oraz pozyskanie samonośnych boisk do minisiatkówki.
  • Aktywni , zdrowi , bezpieczni - zajęcia samoobrony i sportów walki dla dzieci i młodzieży prowadzone przez trenerów sztuk i sportów walki – projekt obejmuje prowadzenie ogólnorozwojowych zajęć sportowych z elementami samoobrony dla dzieci i młodzieży w wieku 9 – 16 lat.
  • Kolej na Pielgrzymkę - dofinansowanie biletów na przejazdy pielgrzymkowe do sanktuariów, które znajdują się na trasach przejazdów Kolei Śląskich.

W podregionie nr 4, obejmującym powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta Bytom i Gliwice, zgłoszono 15 projektów, z czego 3 swoim zasięgiem obejmują nasze miasto.

  • Siatkarskie mistrzostwa powiatów gliwickiego, lublinieckiego, tarnogórskiego oraz miast na prawach powiatu: Bytom i Gliwice - organizacja otwartych mistrzostw podregionu w piłce siatkowej w 17 kategoriach z nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu służącego dalszemu szkoleniu.
  • "Wojewódzka rajza ze ślůnskům kulturům” - popularyzacja śląskiego rękodzieła, śląskiej kuchni i stroju rozbarsko-bytomskiego - inicjatywa zachowania i propagowania kultury śląskiej poprzez prezentację rękodzieła, realizację warsztatów rękodzielniczych, prezentację strojów rozbarsko-bytomskich oraz śląskich kulinariów.
  • "Rap wraca do Parku" - festiwal kultury hip-hop w parku w Świerklańcu - wydarzenie kulturalne, które pozwoli prezentować kulturę hip-hopową i dać do niej dostęp mieszkańcom podregionu w nieoczywistych okolicznościach przyrody świerklanieckiego parku.

Na wybrane projekty można głosować do 23 września, a wyniki poznamy w październiku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon