W Bytomiu odbyła się I edycja akcji „PLECAK dar od serca” Stowarzyszenia SPARTAKUS

Stowarzyszenie SPARTAKUS 29 sierpnia 2020 roku zorganizowało w Bytomiu I edycję akcji charytatywnej „PLECAK dar od serca”. Wydarzenie odbywało się równolegle w Łagiewnikach i w Karbiu. W drugiej z dzielnic obecne były także dzieci z Bobrka. W realizacji przedsięwzięcia stowarzyszenie wspierał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Dzięki przeprowadzonej akcji, najmłodsi uczniowie z bytomskich szkół otrzymali nowe plecaki wraz z pełnym wyposażeniem na rok szkolny 2020/2021. Przedsięwzięcie miało na celu udzielenia im wsparcia na początku ich szkolnej drogi.

Stowarzyszenie SPARTAKUS zadbało również o tematykę bezpieczeństwa. W dzielnicowych wydarzeniach uczestniczyli także przedstawicieli policji, którzy omówili najważniejsze aspekty związane z elementami odblaskowymi oraz wyjaśnili jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Podczas akcji dzieciom wręczono elementy odblaskowe.

- W imieniu członków stowarzyszenia serdecznie dziękuję wszystkich darczyńcom oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie za wsparcie, życzliwość oraz okazaną pomoc w organizacji I edycji akcji charytatywnej „PLECAK dar od serca”. Bardzo się cieszę, że wsparliśmy 80 dzieci z naszego miasta. Wierzę, że akcja „PLECAK dar od serca” z roku na rok będzie cieszyła się coraz większym zainteresowaniem i na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń miejskich - powiedział Krzysztof Gawenda, prezes stowarzyszenia i zarazem bytomski radny.

Stowarzyszenie SPARTAKUS zachęca serdecznie do finansowego wsparcia. Darowizny finansowe zostaną przeznaczone na poczet kolejnych wydarzeń. Można je przekazać na rachunek bankowy stowarzyszenia.

Nr rachunku: 62 1140 2004 0000 3002 7881 2264
Tytułem wpłaty: Darowizna dla Stowarzyszenia SPARTAKUS

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia filmu podsumowującego I edycję akcji:

plecak dar od serca 07

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon