Kawa w towarzystwie futrzaków. Przy ul. Dworcowej w Bytomiu działa już Koci Gościniec

Miłośnicy kotów czekali na takie miejsce. Od dziś, 11 września, przy ul. Dworcowej 3 w Bytomiu działa Koci Gościniec. W towarzystwie futrzaków można się m.in. napić dobrej kawy.

Ta nietypowa kawiarnia znana jest już mieszkańcom naszego miasta. Kiedyś funkcjonowała w niewielkim lokalu w Szombierkach, ale miłośników kotów pokonał wysoki czynsz. Teraz Koci Gościniec znów działa w Bytomiu i to w sercu Śródmieścia - udało się to dzięki konkursowi „Lokal na kulturę”. Nowy lokal przy ul. Dworcowej 3 jest dużo większy, a czynsz jest o wiele niższy.

- To dla nas ważne, bo dochód z kawiarni przeznaczamy na utrzymanie i leczenie naszych kotów. Obecnie w naszej kawiarni czeka na gości 10 pupilów - mówi Aleksandra Rożeńska, właścicielka kawiarni.

Koci Gościniec działa w ramach programu „Lokal na kulturę”

Czynsz w ramach programu „Lokalu na kulturę” przez 12 miesięcy wynosi zaledwie złotówkę za metr kwadratowy. Później jego wysokość zostanie ustalona na poziomie utrzymania danego lokalu w nieruchomości.

- Tego typu biznes to nie jest jakaś lukratywna działalność, ona przede wszystkim polega na pomocy kotom. Koszty utrzymania lokalu są ważnym elementem tej całej finansowej układanki, a my proponujemy lokal po bardzo niskich kosztach. Dla nas liczy się jego zagospodarowanie i to co w nim będzie się znajdowało – mówił, po rozstrzygnięciu konkursu, prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

W nowym lokalu przy ul. Dworcowej będą także organizowane warsztaty dla dzieci, które mają kształtować odpowiednie podejście do zwierząt.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon