Ławki wróciły na Rynek. Wreszcie można się oprzeć

Zagospodarowanie zieleni na głównym placu Bytomia trwa w najlepsze. Wykonawca ustawił nowe elementy małej architektury oraz przeprowadził nasadzenia. Dzięki temu Rynek stał się o wiele przyjemniejszy.

Byt 119457303 2712878025619247 3984882769866238294 n

W tym roku bytomski Rynek przechodzi zmiany, na jakie mieszkańcy czekali od lat. Na wiosnę w miejscach po uschniętych drzewach zasadzono młode klony, platany oraz krzewy perukowca, natomiast pod koniec ubiegłego miesiąca rozpoczęto drugi etap prac związany z elementami małej architektury.

Na Rynku wpierw pojawiły się drewniane donice zbudowane z dziewięciu kwadratowych modułów, a następnie zdemontowano stare ławki. W ostatnich dniach siedziska z demontażu wróciły na Rynek, lecz rozstawiono je w innym układzie. Pod koniec zeszłego tygodnia ustawiono kolejne donice - tym razem w kształcie litery L, przy których wzniesiono metalowe konstrukcje pergoli oraz ustawiono zupełnie nowe ławki z oparciami.

We wszystkich donicach zasadzono już rośliny bylinowe i pnącza, dzięki czemu Rynek momentalnie się zazielenił. W międzyczasie prowadzone są jeszcze prace związane z naprawą nawierzchni, w tym przede wszystkim obrysu dawnej pierzei zachodniej i fundamentów odkrytego budynku u wylotu ul. Podgórnej.

Obecny etap prac jest prowadzony przez firmę FIORI sp. z o.o. z Tarnowskich Gór. Wartość zamówienia wynosi 226,5 tys. zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon