Ławki wróciły na Rynek. Wreszcie można się oprzeć

Zagospodarowanie zieleni na głównym placu Bytomia trwa w najlepsze. Wykonawca ustawił nowe elementy małej architektury oraz przeprowadził nasadzenia. Dzięki temu Rynek stał się o wiele przyjemniejszy.

Byt 119457303 2712878025619247 3984882769866238294 n

W tym roku bytomski Rynek przechodzi zmiany, na jakie mieszkańcy czekali od lat. Na wiosnę w miejscach po uschniętych drzewach zasadzono młode klony, platany oraz krzewy perukowca, natomiast pod koniec ubiegłego miesiąca rozpoczęto drugi etap prac związany z elementami małej architektury.

Na Rynku wpierw pojawiły się drewniane donice zbudowane z dziewięciu kwadratowych modułów, a następnie zdemontowano stare ławki. W ostatnich dniach siedziska z demontażu wróciły na Rynek, lecz rozstawiono je w innym układzie. Pod koniec zeszłego tygodnia ustawiono kolejne donice - tym razem w kształcie litery L, przy których wzniesiono metalowe konstrukcje pergoli oraz ustawiono zupełnie nowe ławki z oparciami.

We wszystkich donicach zasadzono już rośliny bylinowe i pnącza, dzięki czemu Rynek momentalnie się zazielenił. W międzyczasie prowadzone są jeszcze prace związane z naprawą nawierzchni, w tym przede wszystkim obrysu dawnej pierzei zachodniej i fundamentów odkrytego budynku u wylotu ul. Podgórnej.

Obecny etap prac jest prowadzony przez firmę FIORI sp. z o.o. z Tarnowskich Gór. Wartość zamówienia wynosi 226,5 tys. zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Remont dawnego kina Gloria

Kino Gloria ukryte pod rusztowaniami

Byt rynek parasolki

Jak zmienić bytomski Rynek?

Kolejna rozbiórka. Tym razem przy Rynku

Bytomski2 kurtyna wodna

Kurtyny wodne na ochłodę

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Bytomski2 1377694313

Zakończyła się rewitalizacja parku