Dwie bytomskie stacje benzynowe zmienią szyld

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny zwiększy liczbę swoich stacji na terenie Bytomia. Nie zamierza on jednak wybudować nowych obiektów, tylko przejąć już istniejące.

Byt rebranding stacji s1 w bytomiu

Shell posiada obecnie trzy stacje w Bytomiu: przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Witczaka (DK94), na parkingu Centrum Handlowego M1 przy ul. Strzelców Bytomskich (DK11) i przed Lidlem przy ul. Zabrzańskiej (DW925). Dwie ostatnie koncern przejął przed kilkoma laty wraz z całym polskim biznesem skandynawskiej sieci Neste. Gigant kontynuuje zwiększanie udziału w rynku tą metodą, ponieważ w najbliższym czasie kolejne dwie bytomskie stacje mają zyskać szyldy z charakterystyczną żółto-czerwoną muszlą.

Mowa o stacjach S1 znajdujących się w Górnikach przy ul. Żołnierskiej (DK78). Jak poinformował portal Petrolnet w sierpniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na nabycie przez Shell części mienia bytomskiej spółki Elbah II. Wniosek dotyczy obu stacji S1 w naszym mieście, a także obiektów w Miasteczku Śląskim oraz w Częstochowie. Bytomska firma natomiast wciąż pozostanie właścicielem stacji w Dąbrowie Górniczej i Tarnowskich Górach.

Stacje w Górnikach już zostały zamknięte w celu przeprowadzenia rebrandingu. Powoli znikają z nich symbole sieci S1, a wkrótce zapewne zostaną przemalowane w barwach Shella. Ze względu na lokalizację przy drodze krajowej nowy właściciel nie powinien narzekać na brak klientów. Warto dodać, że stacja znajdująca się po południowej stronie jezdni jest stosunkowo nowa, bo wybudowano ją zaledwie w 2014 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego