Zatrudnią kobiety i mężczyzn jako opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych w Niemczech

Szybko starzejące się społeczeństwo sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze na terenie Niemiec. Odpowiadając na zapotrzebowanie tamtejszego rynku pracy, coraz więcej firm świadczy usługi w tej branży. Dzięki swej rzetelnej pracy polskie firmy opiekuńcze, a tym samym polskie opiekunki i opiekunowie cieszą się coraz większym uznaniem.

Byt opiekunka z podopieczna

Niemiecki rynek pracy przyciąga wysokimi zarobkami, więc liczba chętnych do podjęcia takiego zatrudnienia wzrasta adekwatnie do potrzeb naszych zachodnich sąsiadów. Wynagrodzenia często przekraczają wynagrodzenia nad Wisłą, a do tego dochodzą bardzo dobre warunki socjalne.

Pflege Direkt to firma świadcząca usługi w zakresie opieki nad seniorami. Pflege Direkt to w swobodnym tłumaczeniu opieka bezpośrednia kierowana do osób starszych i niepełnosprawnych. Pomysł stworzenia firmy opiekuńczej zrodził się z własnych doświadczeń z pracy, jako opiekunów seniorów.

Firma Pflege Direkt to zespół rodzinny, posiadający odpowiednie przygotowanie zawodowe opiekunów medycznych oraz - co najważniejsze - doświadczenie praktyczne w niesieniu pomocy. Pomocy niesionej wszystkim, którzy jej potrzebują. Stąd utarła się opinia, że opiekunki i opiekunowie pod marką Pflege Direkt są "aniołami". Celem firmy jest zapewnienie najlepszej kadry opiekuńczej i świadczenie usług opiekuńczych na najwyższym poziomie.

Z drugiej strony firma zapewnia osobom zatrudnionym w charakterze opiekuna stabilne zatrudnienie, stałe dochody na wysokim poziomie oraz satysfakcję z wykonywanej pracy. Stawia się przede wszystkim na odpowiednie warunki i jakość pracy, a także oferuje się w pełni legalną pracę za granicą.

Pflege Direkt oferuje dwa sposoby nawiązania współpracy:

  • osobom posiadającym własną działalność gospodarczą,
  • umowa zlecenie.

Więcej szczegółów tutaj.

Firma gwarantuje pełną opiekę prawną i organizacyjną przez cały okres współpracy. Od momentu rekrutacji poprzez etap kwalifikacyjny, aż do podjęcia pracy na terenie Niemiec służy pomocą i wsparciem zarówno od strony formalnej, jak i w zakresie samej specyfiki pracy. Swoim pracownikom zapewnia indywidualne podejście oraz stałą opiekę koordynatorów. Zaangażowaniem i pracą Pflege Direkt stara się codziennie zasłużyć na uśmiech swoich podopiecznych i zadowolenie całej rodziny.

W Pflege Direkt wszyscy zdają sobie sprawę jak bardzo odpowiedzialna i ciężka jest praca opiekuna. Każdy ma świadomość odpowiedzialności za bezpieczeństwo opiekunów, jak i podopiecznych koordynując na bieżąco każdy z wyjazdów.

Czy każdy nadaje się do pracy w opiece nad starszymi ludźmi? Niestety, nie. Najważniejszymi cechami, jakie powinni posiadać dobra opiekunka/dobry opiekun osób starszych, są empatia i cierpliwość. Opieka nad osobą starszą wymaga zrozumienia ograniczeń, które utrudniają codzienne życie seniora.

Opieka nad osobą starszą to dawanie oparcia i zaspokajanie potrzeb, których podopieczny nie jest w stanie zaspokoić samodzielnie. Jest ona konieczna, aby zadbać o jego zdrowie i odpowiednią jakość życia. Opieka nad seniorem może być bardzo satysfakcjonująca, a zarazem wymagająca. Wiąże się ona z dużym zaangażowaniem, a praca fizyczna łączy się z pracą umysłową. Poza wsparciem w czynnościach dnia codziennego opiekunka nawiązuje relacje z podopiecznym i wspiera go w każdej kwestii.

certyfikaty pflege

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon