Przebudowa ulic dobiegła końca. W końcu jest porządny dojazd

Okolice ulic św. Elżbiety na Karbiu i Szyby Rycerskie w Łagiewnikach to pewnego rodzaju strefy gospodarcze. Działa tam mnóstwo przedsiębiorstw dających pracę wielu bytomianom. Po latach wreszcie doczekały odpowiedniego dojazdu do swoich posesji.

Byt przebudowa ul sw elzbiety

Dzięki dofinansowaniom z Funduszu Dróg Samorządowych możliwa była gruntowna przebudowa obu ulic. Na ul. św. Elżbiety pozyskano z budżetu centralnego aż 1 mln 285 tys. zł (łączna wartość inwestycji wyniosła 2,5 mln zł), zaś na Szyby Rycerskie Bytom otrzymał 550 tys. zł (pełny koszt prac wyniósł 1,2 mln zł). Dotąd obie drogi były potwornie dziurawe, brakowało przy nich chodników, odpowiedniego odwodnienia itp. Teraz na szczęście to już przeszłość.

W ramach inwestycji na ul. św. Elżbiety wymieniono nawierzchnię jezdni i chodników, przebudowano zieleńce oraz wyregulowano urządzenia sieci podziemnej. Ponadto dzięki porozumieniu z firmą Węglokoks wykonano nowe przejście dla pieszych z dodatkowym oświetleniem, które poprawia widoczność pieszych na drodze. Prace trwały od lutego do września.

Z kolei na ul. Szyby Rycerskie również położono nową nawierzchnię jezdni, wybudowano nowy chodnik oraz oczyszczono i udrożniono, a następnie rozbudowano istniejącą kanalizację deszczową. Inwestycję rozpoczęto w kwietniu, a zakończono 17 września.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Byt popieluszki7 bytom

TBS uratował lokatorów

Byt rozbiorka karb

Kolejna rozbiórka na Karbiu