Przebudowa ulic dobiegła końca. W końcu jest porządny dojazd

Okolice ulic św. Elżbiety na Karbiu i Szyby Rycerskie w Łagiewnikach to pewnego rodzaju strefy gospodarcze. Działa tam mnóstwo przedsiębiorstw dających pracę wielu bytomianom. Po latach wreszcie doczekały odpowiedniego dojazdu do swoich posesji.

Byt przebudowa ul sw elzbiety

Dzięki dofinansowaniom z Funduszu Dróg Samorządowych możliwa była gruntowna przebudowa obu ulic. Na ul. św. Elżbiety pozyskano z budżetu centralnego aż 1 mln 285 tys. zł (łączna wartość inwestycji wyniosła 2,5 mln zł), zaś na Szyby Rycerskie Bytom otrzymał 550 tys. zł (pełny koszt prac wyniósł 1,2 mln zł). Dotąd obie drogi były potwornie dziurawe, brakowało przy nich chodników, odpowiedniego odwodnienia itp. Teraz na szczęście to już przeszłość.

W ramach inwestycji na ul. św. Elżbiety wymieniono nawierzchnię jezdni i chodników, przebudowano zieleńce oraz wyregulowano urządzenia sieci podziemnej. Ponadto dzięki porozumieniu z firmą Węglokoks wykonano nowe przejście dla pieszych z dodatkowym oświetleniem, które poprawia widoczność pieszych na drodze. Prace trwały od lutego do września.

Z kolei na ul. Szyby Rycerskie również położono nową nawierzchnię jezdni, wybudowano nowy chodnik oraz oczyszczono i udrożniono, a następnie rozbudowano istniejącą kanalizację deszczową. Inwestycję rozpoczęto w kwietniu, a zakończono 17 września.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Byt zaniedbany park mickiewicza01

Park Mickiewicza - miliony poszły w błoto...