Kronika Policyjna: 21 września [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt banknoty na stole

Złodziej sklepowy w rękach policjantów

Mundurowi z III komisariatu zatrzymali 22-letniego złodzieja. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez pracownika sklepu. Rabuś usiłował skraść artykuły spożywcze oraz alkohol wart ponad 700 zł. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W piątek wieczorem pracownik sklepu jednego z bytomskich marketów zauważył, jak mężczyzna próbuje skraść artykuły spożywcze oraz alkohol. Złodziej został ujęty, a o zdarzeniu zostali powiadomieni mundurowi z Rostka. Wartość strat oszacowano na ponad 700 zł. Mieszkaniec Bytomia został zatrzymany i trafił na komisariat. Tam usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Dozór za rozbój

Dozór policyjny wobec 27-letniego sprawcy rozboju zastosował bytomski prokurator. Agresor w środę pobił i okradł mężczyznę. Pokrzywdzonemu napastnik zabrał telefon komórkowy i gotówkę. Błyskawiczne działania kryminalnych jeszcze tego samego dnia doprowadziły do zatrzymania napastnika. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia.

W środę po południu mieszkaniec Bytomia zgłosił stróżom prawa, że został pobity i okradziony. Złodziej skradł telefon komórkowy oraz gotówkę. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ul.Piłsudskiego. Policjanci natychmiast przystąpili do działania i rozpoczęli poszukiwania rozbojarza. Kryminalni z bytomskiej komendy w wyniku intensywnej pracy jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali napastnika. Odzyskali również skradziony telefon. Agresor trafił do policyjnego aresztu. W czwartek usłyszał zarzut rozboju. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Kolejni kierowcy z zakazem eliminowani z ruchu

W czwartek dwóch kierowców, którzy nie stosowali się do decyzji sądu, wyeliminowali z dróg stróże prawa. Oboje kierowali osobówkami pomimo faktu, że posiadali zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną. Teraz grozi im do 5 lat za kratkami.

Pierwszy z kierowców wpadł w czwartek rano na ul. Szymały. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód Skoda. W trakcie czynności okazało się, że kierowcą jest 32-letni mieszkaniec Siennej. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna ma orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez pszczyński sąd. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną przez sądy we Wrocławiu, Katowicach oraz Krakowie. Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego. Drugi z kierowców został zatrzymany przez drogówkę około południa na ul. Żołnierskiej. Tutaj osobowym peugeotem kierował 55-latek. I tym razem mundurowi się nie pomylili. Wynik sprawdzenia w policyjnych systemach był tożsamy. Mężczyzna nie powinien siadać za „kółkiem”. Sąd w Gliwicach w stosunku do kierowcy orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obaj kierowcy zakończyli jazdę, a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi im do 5 lat więzienia.

Posiadali narkotyki

Bytomscy kryminalni nieustannie śledzą rynek narkobiznesu. Tylko w czwartek zatrzymali dwie osoby posiadające narkotyki. Policjanci przejęli amfetaminę i marihuanę. Mężczyzn w wieku 16 i 29 teraz czeka spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Grozi im do 3 lat więzienia.

Nie ma tygodnia, by policjanci nie zatrzymali podejrzanego o posiadanie czy handel środkami psychoaktywnymi. Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy są w posiadaniu lub też zamierzają kupować środki psychoaktywne o konsekwencjach prawnych takiego postępowania. Śledczy nieustannie śledzą rynek narkobiznesu i walczą z tym przestępczym procederem. W czwartek kryminalni z „jedynki” oraz „piątki”, prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 16 i 29-latka, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Oboje to mieszkańcy Bytomia. Stróże prawa przejęli amfetaminę oraz marihuanę. Śledczy zatrzymanym już przedstawili zarzuty. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalne automaty

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w ostatnim czasie weszli do dwóch lokali gdzie zabezpieczyli łącznie 7 automatów do gier losowych. Następnie sprawę przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Właścicielom zabezpieczonych automatów może grozić wysoka grzywna albo kara do 3 lat więzienia.

Stróże prawa już od dłuższego czasu mieli podejrzenia, że w centrum miasta oraz w dzielnicy Szombierki mogą działać lokale, w których bez wymaganej koncesji, udostępniane są automaty do gier losowych. Przypuszczenia potwierdziły się. Policjanci weszli do dwóch lokali. Efektem ich pracy było zabezpieczenie 7 maszyn oraz około 5 tys. złotych. Urządzenia zostały przekazane funkcjonariuszom KAS do dalszego postępowania. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary. Konsekwencje może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal, w którym są one umieszczone.

Wypadek motocyklisty na Żołnierskiej

Policjanci z Bytomia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym ucierpiał 27-letni motocyklista. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy.

Do wypadku doszło w środę w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej i Gombrowicza w Bytomiu – Stolarzowicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z bytomskiej drogówki, kierujący renaultem 79-letni bytomianin, na skrzyżowaniu dróg nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała rannego kierowcę jednośladu do szpitala, gdzie został pozostawiony pod opieką lekarzy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Wyjaśnieniem dokładnych okoliczności oraz przebiegu wypadku zajmują się śledczy z komendy.

Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

W środę na ulicy Strzelców Bytomskich drogówka zatrzymała 23-latka. Mężczyzna kierował skodą mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Jak się okazało podczas kontroli młodzieniec był poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu. Bytomianin został zatrzymany. Teraz odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu do 5 lat za kratami.

W środę około południa policjanci z drogówki patrolowali centrum miasta. Na ulicy Strzelców Bytomskich zatrzymali do kontroli samochód skoda. Jak ustalili mundurowi 23-letni kierowca auta miał orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez bytomski sąd. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną celem doprowadzenia do aresztu. Bytomianin został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. W najbliższym czasie zostanie przetransportowany do aresztu śledczego. Następnie czeka go spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kierowca opla z 2 promilami

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek wieczorem przez policjantów z drogówki. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

We wtorek policjanci z drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował oplem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. 38-letni mieszkaniec Bytomia wpadł w ręce mundurowych na ulicy Matejki, kiedy przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jak się później okazało niestosowanie się do sygnałów drogowych to nie jedyne przewinienie kierowcy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Amatorowi "jazdy na podwójnym gazie" nie zatrzymano prawa jazdy, ponieważ go nie posiadał. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia. Nieodpowiedzialny kierowca dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia.

Policjanci przejęli amfetaminę

26-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Bytomianin w mieszkaniu ukrywał amfetaminę. Stróże prawa przejęli prawie 49 gramów amfetaminy. Mężczyzna we wtorek stanął przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W zeszły poniedziałek kryminalni z komisariatu III prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Śledczy uzyskali informację, że w w mieszkaniu przy ulicy Gwareckiej przechowywane są narkotyki. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 26-latka. Mężczyzna posiadał prawie 490 działek dilerskich amfetaminy. Bytomianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon