Polonia kroczy w stronę podium. Bytomianie nadal bez porażki

Remis w derbach z Ruchem Chorzów nie wybił z rytmu piłkarzy Polonii Bytom. W miniony weekend dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty. Bytomianie pomimo zaległych meczów na koncie już są tuż za podium.

Byt Schowek03

Polonia Bytom czuła duży niedosyt po meczu z Ruchem Chorzów, który zakończył się wynikiem 1:1. Niebiesko-czerwoni jednak musieli szybko zapomnieć o tym spotkaniu i skupić się na wyjeździe do Gorzowa Wielkopolskiego. W minioną sobotę nasi piłkarze grali tam z miejscową Wartą.

Przeciwnik nie należał do najsilniejszych, bo w ośmiu spotkaniach wygrał trzy razy. Dlatego bytomianie nie mogli sobie pozwolić na potknięcie. Pierwsza połowa jednak pokazała, że łatwo nie będzie, bo rywal dość długo grał skutecznie w obronie.

Dopiero kilka minut przed przerwą nastąpił przełom. Najpierw Adam Żak trafił w poprzeczkę. Jak się okazało chwilę później, to było ostatnie ostrzeżenie dla Warty. W 39. minucie znowu Żak znalazł się w dogodnej sytuacji, ale strzelił w sam środek bramki. Wydawało się, że bramkarz gorzowian bez problemu złapie piłkę, ale odbił ją do boku, a tam czyhał Filip Żagiel, który wykorzystał prezent i trafił na 1:0.

W drugiej połowie Żak odzyskał skuteczność. Najskuteczniejszy zawodnik Polonii w tym sezonie najpierw w 49. minucie głową wykończył świetne dośrodkowanie od Roberta Chwastka. Niespełna dwadzieścia minut później otrzymał podanie po ziemi i sprytnie skierował piłkę w krótki róg.

Więcej bramek już nie padło i Polonia pojechała do domu ze zwycięstwem 3:0. Niebiesko-czerwoni w tej chwili są na czwartym miejscu. Do pierwszej Ślęzy Wrocław tracą siedem punktów, ale też mają dwa mecze rozegrane mniej.

Teraz Polonię czeka kolejny bardzo ważny mecz. W sobotę do Bytomia przyjedzie MKS Kluczbork, czyli obecnie trzecia drużyna ligi. Rywal jednak ostatnio złapał zadyszkę i przegrał dwa ostatnie spotkania. Najpierw 2:4 ze Ślęzą Wrocław, a potem 0:2 z rezerwą Zagłębia Lubin.