Znów zetną włosy dla chorych dzieci

Zastanawiasz się nad zmianą fryzury i skróceniem swoich włosów? Możesz przy okazji pomóc dzieciom, które straciły swoje w wyniku różnych chorób. W Bytomiu już po raz piąty odbędzie się zbiórka włosów na peruki.

Byt scinanie wlosow

W czerwcu 2015 roku pierwszy raz zorganizowano akcję "Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci". - Pomysł zrodził się jako odpowiedź na niską świadomość społeczną. Mało kto zdawał sobie z tego sprawę, że obcinając długie włosy, można komuś pomóc - powiedziała Ewa Milne, inicjatorka akcji i nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2. Z każdą edycją popularność tego przedsięwzięcia rośnie jeszcze bardziej, aczkolwiek trudno się temu dziwić, skoro jego cel jest naprawdę ważny.

Zgromadzone włosy są bowiem przekazywane dla maluchów, które straciły swoje włosy w wyniku różnych chorób - np. nowotworów. Narodowy Fundusz Zdrowia dopłaca chorym jedynie do zakupu sztucznych peruk, a tymczasem koszt wykonanej z prawdziwych włosów jest bardzo wysoki. Dlatego włączając się do akcji można sprawić, że samopoczucie dzieciaków nieco się poprawi, bo nie będą się już tak wstydzić z powodu swojego wyglądu.

- Przychodzą do nas dziewczynki, które są po pierwszej komunii świętej, ale także panowie, rezygnujący ze swoich długo hodowanych "piór". Wiek nie ma znaczenia, liczy się chęć niesienia pomocy - wyjaśniła Ewa Milne.

Tegoroczna edycja akcji odbędzie się w piątek 2 października w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 2 na osiedlu Arki Bożka. Między 14:00 a 18:00 będą dyżurować fryzjerzy i fryzjerki, którzy bezpłatnie i profesjonalnie zetną każdemu chętnemu włosy. Aby przyłączyć się do akcji, trzeba posiadać włosy o długości minimum 25 centymetrów. Mogą być siwe lub farbowane, lecz nie powinny być rozjaśniane.

Osoby, które nie będą mogły zjawić się 2 października w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 2 i tak mogą przekazać swoje włosy. Wystarczy przesłać je pocztą lub przynieść do placówki innego dnia. Umyte i wysuszone włosy należy podzielić na kilka pasm, a każde z nich zapleść w warkocz lub kucyk i zawiązać gumką w kilku miejscach. Później trzeba je zawinąć w ręcznik papierowy i oznaczyć nasadę włosa. Taki pakunek wkładamy do koperty i dostarczamy na adres SPS nr 2 przy ul. Arki Bożka 21.

Więcej informacji o akcji "Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci" można uzyskać pod numerem telefonu 796 596 171.

fot. SPS nr 2 w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon