Czarna maź zalała ulicę Świętochłowicką

Ciężarówka podczas przejazdu przez Łagiewniki zrzuciła część ładunku wprost na jezdnię. Straż Miejska wraz z Policją ujęły kierowcę samochodu.

Byt bloto na jezdni

Sytuacja miała miejsce dziś rano na ulicy Świętochłowickiej w Łagiewnikach. Wywrotka jadąca z Bytomia do Piekar Śląskich z powodu uszkodzenia naczepy zaczęła tracić ładunek przypominający błoto. Świadkowie zdarzenia relacjonują, że czarna maź miała bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach. Jak poinformował Urząd Miejski, była to mieszanka glebotwórcza wykorzystywana do rekultywacji terenów. Ładunek został rozsypany na odcinku aż kilkuset metrów.

Na miejsce zdarzenia wysłano patrol Straży Miejskiej i policjantów, którzy zatrzymali kierowcę pojazdu. Po pewnym czasie skierowano tam również pracowników Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego i zawiadomiono o sprawie Inspekcję Transportu Drogowego, a służby miejskie zajęły się uporządkowaniem jezdni.

Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem, ale to nie koniec jego problemów, bo dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadziła Policja i ITD.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Zderzenie autobusu i taksówki w Bytomiu 1

O krok od tragedii w Bytomiu. Autobus zderzył się z taksówką

Rece skute kajdankami

Tylko w 1 dzień złapano 5 ukrywających się osób

Zatrzymany ws. zabójstwa Piotr W.

Po 21 latach zapadł wyrok ws. zabójstwa bytomianki

Wypadek na ul. Łagiewnickiej w Bytomiu

Wypadek na ulicy Łagiewnickiej. Trwa reanimacja

Byt 22

Pożar w mieszkaniu z instalacją gazową przy ul....

Byt wypadek1

Dwa wypadki na DK88 w Gliwicach. W jednym z...