Czarna maź zalała ulicę Świętochłowicką

Ciężarówka podczas przejazdu przez Łagiewniki zrzuciła część ładunku wprost na jezdnię. Straż Miejska wraz z Policją ujęły kierowcę samochodu.

Byt bloto na jezdni

Sytuacja miała miejsce dziś rano na ulicy Świętochłowickiej w Łagiewnikach. Wywrotka jadąca z Bytomia do Piekar Śląskich z powodu uszkodzenia naczepy zaczęła tracić ładunek przypominający błoto. Świadkowie zdarzenia relacjonują, że czarna maź miała bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach. Jak poinformował Urząd Miejski, była to mieszanka glebotwórcza wykorzystywana do rekultywacji terenów. Ładunek został rozsypany na odcinku aż kilkuset metrów.

Na miejsce zdarzenia wysłano patrol Straży Miejskiej i policjantów, którzy zatrzymali kierowcę pojazdu. Po pewnym czasie skierowano tam również pracowników Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego i zawiadomiono o sprawie Inspekcję Transportu Drogowego, a służby miejskie zajęły się uporządkowaniem jezdni.

Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem, ale to nie koniec jego problemów, bo dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadziła Policja i ITD.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytomski5 porywacz

W Bytomiu nie grasuje porywacz

Bytomski4 policja bytom

Po służbie zauważył pijanego

Bytomski4 1678190028

Arsenał broni i amunicji zabezpieczyła policja...

Konopie indyjskie na balkonie

Bytomski2 dsd22

Włamanie na DSD

Bytomski2 policja1

Morderstwo i samobójstwo w Bytomiu