Twoje dziecko pasjonuje się technologią? Przyprowadź je na darmowe warsztaty

Już po raz trzeci w Bytomiu odbędą się bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wydarzeniu patronują prezydent miasta oraz Ministerstwo Cyfryzacji i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Byt koduj z gigantami

"Koduj z Gigantami" to ogólnopolskie przedsięwzięcie odbywające się w aż 54 miastach w całym kraju. Jego celem jest promowanie idei programowania wśród młodych ludzi, dla których może się stać znakomitą inwestycją w przyszłość. W Bytomiu warsztaty zostaną przeprowadzone już trzeci raz.

Zajęcia mają charakter edukacyjny i są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu oraz umiejętności bardziej świadomego korzystania z nowych technologii przez nowych ludzi. Dzięki warsztatom mogą dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje współczesna technologia, z której korzystają każdego dnia, a przede wszystkim nauczyć się, jak się nią twórczo i kreatywnie posługiwać.

Warsztaty "Koduj z Gigantami" łączą w sobie sporą ilość wiedzy z dobrą zabawą. W ich trakcie uczestnicy w wieku od 7 do 18 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry i aplikacje. Program jest dopasowany do poszczególnych grup wiekowych. Dzieci w wieku 7-9 lat wypróbują Scratcha, czyli wizualny język programowania zaprojektowany przez pomysłodawcę serii zabawek Lego Mindstorms i rozwijany przez słynny Massachusetts Institute of Technology. Z kolei uczestnicy w wieku 10-12 lat też poznają Scratcha, a także App Inventor będący zintegrowanym środowiskiem programistycznym początkowo dostarczanym przez Google, a obecnie obsługiwanym przez wspomniany MIT. Najstarsze grupy młodzieżowe 13-15 lat oraz 16-18 lat zajmą się w pełni profesjonalnymi C# i Visual Studio stosowanymi przez zawodowych programistów.

"Koduj z Gigantami" odbędzie się w sobotę 26 września w sali szkoleniowej Gigantów Programowania przy ul. Podgórnej 7-9 w Bytomiu. Z uwagi na wyjątkową sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, oprócz warsztatów stacjonarnych, przewidziane są również interaktywne zajęcia online w małych grupach. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, lecz każdy uczestnik musi wcześniej dokonać indywidualnej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.

fot. Giganci Programowania

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT