Twoje dziecko pasjonuje się technologią? Przyprowadź je na darmowe warsztaty

Już po raz trzeci w Bytomiu odbędą się bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wydarzeniu patronują prezydent miasta oraz Ministerstwo Cyfryzacji i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Byt koduj z gigantami

"Koduj z Gigantami" to ogólnopolskie przedsięwzięcie odbywające się w aż 54 miastach w całym kraju. Jego celem jest promowanie idei programowania wśród młodych ludzi, dla których może się stać znakomitą inwestycją w przyszłość. W Bytomiu warsztaty zostaną przeprowadzone już trzeci raz.

Zajęcia mają charakter edukacyjny i są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu oraz umiejętności bardziej świadomego korzystania z nowych technologii przez nowych ludzi. Dzięki warsztatom mogą dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje współczesna technologia, z której korzystają każdego dnia, a przede wszystkim nauczyć się, jak się nią twórczo i kreatywnie posługiwać.

Warsztaty "Koduj z Gigantami" łączą w sobie sporą ilość wiedzy z dobrą zabawą. W ich trakcie uczestnicy w wieku od 7 do 18 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry i aplikacje. Program jest dopasowany do poszczególnych grup wiekowych. Dzieci w wieku 7-9 lat wypróbują Scratcha, czyli wizualny język programowania zaprojektowany przez pomysłodawcę serii zabawek Lego Mindstorms i rozwijany przez słynny Massachusetts Institute of Technology. Z kolei uczestnicy w wieku 10-12 lat też poznają Scratcha, a także App Inventor będący zintegrowanym środowiskiem programistycznym początkowo dostarczanym przez Google, a obecnie obsługiwanym przez wspomniany MIT. Najstarsze grupy młodzieżowe 13-15 lat oraz 16-18 lat zajmą się w pełni profesjonalnymi C# i Visual Studio stosowanymi przez zawodowych programistów.

"Koduj z Gigantami" odbędzie się w sobotę 26 września w sali szkoleniowej Gigantów Programowania przy ul. Podgórnej 7-9 w Bytomiu. Z uwagi na wyjątkową sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, oprócz warsztatów stacjonarnych, przewidziane są również interaktywne zajęcia online w małych grupach. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, lecz każdy uczestnik musi wcześniej dokonać indywidualnej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.

fot. Giganci Programowania

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon