Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Nowe boisko, remont drogi, park rozrywki, a może nowy plac zabaw? To mieszkańcy zdecydują, na co miasto przeznaczy 4,7 mln złotych. Ruszyło głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim i jest w czym wybierać. Oddanie głosu jest bardzo proste.

Byt bo bytom glosowanie

Rok temu w ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Bytomia wybierali spośród 61 projektów. W tym roku propozycji jest znacznie mniej, bo weryfikację pozytywnie przeszło 26. Jest jednak w czym wybierać, a w puli jest do wydania aż 4,7 mln złotych.

W tym roku miasto zdecydowało się podzielić projekty na dwie grupy. Pierwsza to projekty duże, których realizacja mieści się w kwocie od 500 tys. do 2 mln zł. Druga grupa to mniejsze projekty, których koszt nie przekracza 500 tys. zł.

Mieszkańcy zgłosili 12 projektów o wartości od 500 tys. do 2 mln zł. W tym gronie znajdziemy na przykład modernizację stadionu piłkarskiego przy ul. Worpie 18 w dzielnicy Karb. O boiska walczą także m.in. Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8 i Szkoła Podstawowa nr 27.

Do wyboru jest także czyszczenie elewacji w Szkole Podstawowej nr 3, rewitalizacja placu zabaw w Parku Miejskim, czy kontynuacja ścieżki rekreacyjnej łączącej ul. Musialika z ul. Kędzierzyńską. Są także projekty o nazwie "Łagiewniki chodźcie na boisko, bo internet to nie wszystko", czy "#RazemDlaStroszka".

14 projektów znajdziemy w grupie do 500 tys. zł. Tutaj dominują place zabaw w różnych częściach miasta, remonty dróg i chodników. Są także projekty dotyczące stadionów piłkarskich Silesii Miechowice, Tempa Stolarzowice i Czarnych Sucha Góra.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim? W tym roku głosowanie odbywa się wyłącznie internetowo. Trzeba wejść na stronę www.bo.bytom.pl, a następnie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania i datę urodzenia. Na koniec wybieramy projekty, na które chcemy oddać głos.

W tym roku każdy mieszkaniec ma do dyspozycji dwa głosy. Jeden oddaje na projekt z grupy 500 tys. - 2 mln zł, a drugi na projekt z grupy do 500 tys. zł. Głosować mogą także niepełnoletni po otrzymaniu zgody od rodzica.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim rozpoczęło się w czwartek 24 września o godzinie 8. Zakończy się dokładnie 8 października o godzinie 20. Mieszkańcy mają zatem dwa tygodnie, aby zdecydować, które inwestycje mają zostać zrealizowane przez miasto w przyszłym roku. Pełną listę projektów znajdziesz TUTAJ.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon