Miód, poszetka, apaszka i... rosnący ołówek. Są nowe gadżety z Bytomia

Nowe gadżety z oferty Biura Promocji Bytomia wpisują się w modne, ekologiczne trendy. Wśród nich znajdziemy m.in. miód z miejskiej pasieki i ołówek, który po włożeniu do doniczki da życie nowej roślince.

Eko gadżety

Niektóre z nowych gadżetów są nie tylko ekologiczne, ale też intrygujące. Mowa tu o rosnącym ołówku. Co czyni go wyjątkowym? Na drugim końcu ołówka znajduje się biodegradowalna kapsułka wypełniona nasionkami. Wystarczy włożyć ołówek do doniczki i za kilka tygodni można już cieszyć się małą roślinką. Jak to się dzieje? Kapsułka rozpuszcza się pod wpływem wody, a jej zawartość zostaje uwolniona do ziemi. Do wyboru jest kilka rodzai ołówków, z których wyhodujemy m.in. słonecznik, kolendrę, bazylię, goździki i stokrotkę. Jedna sztuka kosztuje 7,54 zł.

Nowa seria gadżetów zawiera również bambusowe długopisy, które kosztują 1,75 zł za sztukę. Prawdziwym hitem wśród nowości jest bytomski, nektarowy, wielokwiatowy miód. To płynne złoto pochodzi z miejskiej pasieki, która powstała w zeszłym roku na terenie Szombierek. Przedsięwzięcie miało zachęcić pozostałych mieszkańców do zakładania pasiek, ale także pokazało, że mimo miejskiej zabudowy, Bytom jest niezwykle zielony. Za 100 ml lokalnego miodu zapłacimy 9,54 zł.

Kto nie kocha eleganckich dodatków? Zazwyczaj są to drobne elementy, które jednak nadają szyku całej stylizacji. W tym roku pojawiły się w sprzedaży dodatki, które zachwycą kobiety i mężczyzn - ekskluzywne apaszki i poszetki w kolorach bytomskiego herbu. Zostały wyprodukowane przez znaną lokalną firmę. Damską apaszkę kupimy za 223,86 zł, a elegancką poszetkę za 141,45 zł.

- W zeszłym roku wypuściliśmy serię cieszących się dużym zainteresowaniem gadżetów z charakterystycznym piktogramem nawiązującym do pierwszej litery naszego miasta. Grafika ta pojawia się także na części nowych gadżetów. Co ciekawe, są one wykonane z naturalnych materiałów i mamy nadzieję, że spodobają się bytomianom - powiedziała Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelniczka Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji.

Wszystkie gadżety można nabyć w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Część z nich będzie wykorzystana podczas imprez miejskich, konkursów, czy podczas wydarzeń promujących miasto.

fot. UM Bytom/G. Goik

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon