Bonda przyjechała do Bytomia przygotowywać swoją książkę

Katarzyna Bonda pracuje nad swoją kolejną książką. Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych przyjechała do Bytomia, by zebrać informacje do swojej nowej publikacji.

Byt katarzyna bonda w muzeum gornoslaskim

Pisarka miała swój debiut dopiero w 2007 roku, a na swoim koncie ma już kilkanaście książek. Jej pierwsza powieść "Sprawa Niny Frank" została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru i wyróżniono ją nagrodą Debiut Roku wydawnictwa Media Express, natomiast napisany przez nią "Okularnik" zdobył tytuł Bestsellera Empiku 2015 i został nominowany w plebiscycie Książka Roku 2015 portalu LubimyCzytać.pl w kategorii Kryminał Sensacja Thriller, zaś "Pochłaniacz" otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015. Od lat niezmiennie pozostaje jedną z najbardziej poczytnych autorek w naszym kraju. W sumie jej książki sprzedały się w ilości ponad 2 milionów egzemplarzy.

We wtorek Katarzyna Bonda pojawiła się w Bytomiu, lecz nie na spotkaniu autorskim, jak w wielu innych miastach, a po to, żeby przygotować się do napisania swojej nowej książki. Pisarka odwiedziła Muzeum Górnośląskie, gdzie konsultowała się z pracownikami Działu Etnografii i zwiedziła stałą wystawę etnograficzną, aby przyjrzeć się kulturze Górnoślązaków.

Co z tego powstanie? Zobaczymy... Znając tempo pracy Katarzyny Bondy, to na jej nową książkę nie będziemy musieli długo czekać ;)

fot. Witalis Szołtys / Muzeum Górnośląskie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon