Kwartał przedsiębiorców. Rozpoczyna się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Już tylko dni dzielą nas od kolejnej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wydarzenie w tym roku odbywa się w zmienionej formie ze względu na sytuację, w jakiej znalazł się cały świat.

Byt ekmps2020

Powrót na właściwe tory

Prawdopodobnie zarządy i właściciele wszystkich polskich firm zastanawiają się, jak będą układać się ich interesy w obecnej sytuacji. Co prawda gospodarka już ruszyła, jednak wiele spraw nie jest już takich samych, jak przed pandemią. Jedne branże wróciły już do siebie po wstrząsie, jakim był lockdown, inne jeszcze walczą z jego skutkami, a jeszcze inne wciąż liczą straty. Dlatego jesienna edycja EKMŚP odbywa się pod hasłem "Back to business", bo właśnie powrót do działania jest tym, co dziś zaprząta głowy większości ludzi prowadzących firmy.

Kongres zawsze przyciągał do Katowic prawdziwe tłumy, lecz w aktualnych warunkach trudno sobie wyobrazić organizację podobnego wydarzenia. Zgromadzenie w jednym miejscu ośmiu tysięcy uczestników przez trzy dni byłoby wysoce nieroztropne. Z tej przyczyny nadchodząca edycja będzie szczególna, ponieważ potrwa aż trzy miesiące, a program kongresu będzie podzielony na kilka części organizowanych w odstępie kilku tygodni na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Myśl ekologicznie

EKMŚP rozpocznie Think Eco! Forum. Hasłem przewodnim konferencji będzie "Czysta woda, czysta energia, czysta Polska". Zgodnie z nim uczestnicy będą debatować nad takimi kwestiami, jak np. przyszłość energetyki, wykorzystanie zielonej energii w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, elektromobilność, czy finansowanie inwestycji w ekologię. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Zamkowym w Pszczynie w dniach 29 - 30 września.

Oprócz Think Eco! Forum w programie EKMŚP znajdziemy następujące ścieżki tematyczne:

  • Inwestycje motorem rozwoju
  • II Regionalne Forum Energetyczne
  • Finansowanie Przedsiębiorstw i rozwoju gmin
  • Śląskie Forum Ekspertów
  • Branża hi-tech

Wśród gości oraz prelegentów znajdą się m.in. Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego, Grzegorz Tobiszowski - eurodeputowany, Kazimierz Karolczak - przewodniczący metropolii GZM, Marcin Krupa - prezydent Katowic, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk - rektor Politechniki Śląskiej, dr Janusz Michałek - prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz prof. Jerzy Buzek - eurodeputowany.

- Po zakończeniu dyskusji zostaną spisane i przygotowane rekomendacje, które następnie będą wystosowane zarówno do organów centralnych, jak również do organów Unii Europejskiej - informuje Mirosław Rus, dyrektor Departamentu ds. Rozwoju RIG Katowice.

Szersze informacje na temat nadchodzącej edycji kongresu są dostępne na oficjalnej stronie. Organizatorem EKMŚP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon