W Bytomiu ożywili obrazy

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji uczniowie bytomskiej Szkoły Muzycznej postanowili ożywić słynne obrazy.

Międzynarodowy Dzień Muzyki powstał w 1975 roku, z inicjatywy ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod patronatem organizacji UNESCO – Yehudi Menuhina. Jego głównym celem jest przedstawienie muzyki jako dobro ludzkości. Przedsięwzięcie promuje również muzyków, jako artystów tworzących piękno. Światowy Dzień Muzyki to również szeroka gama koncertów i wydarzeń kulturalnych.

Tegoroczna edycja – inna niż wszystkie

Nikt nie może zaprzeczyć, że 2020 rok, jest wyjątkowym rokiem. Zmagania z pandemią, obostrzenia i wynikający z tego lockdown, mocno zaburzyły nasze dotychczasowe życie. Nic więc dziwnego, że Międzynarodowy Dzień Muzyki przybrał inną formę. Bytomscy uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w ramach obchodów tego dnia co roku organizowali koncert. W tym roku zrezygnowali jednak z tego pomysłu i ku uczczeniu Międzynarodowego Dnia Muzyki, wzięli udział w projekcie „Żywe obrazy”.

Na czym polega ten projekt? Osoby biorące w nim udział mają za zadanie zrekonstruować znane dzieło malarskie za pomocą technik fotograficznych. Obraz ten musi przedstawiać człowieka, a uczestnicy muszą jak najwierniej odwzorować sytuację z dzieła za pomocą postawy, ubioru, mimiki i rekwizytów. Uczniowie bytomskiej Szkoły Muzycznej odtworzyli takie dzieła jak: "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci czy "Krzyk" Edvarda Muncha. Bytomianie dodali również coś od siebie, bo pozowali ze swoimi ukochanymi instrumentami. Na zdjęciach widać efekty ciężkiej pracy uczestników, jaką włożyli w rekonstrukcję.

fot. Szkoła Muzyczna w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt rynek111

Zespołowa gra miejska na ulicach Bytomia....

Byt muzeum

Noc Muzeów 2021, Bytom. Ta noc rozpoczyna się w...

Byt 2

Industriada 2020. Dlaczego warto wybrać się do...

Byt 12

Zobacz Słońce zamkniętymi oczami

Bytomski4 Lew 2 Kopie

W Niemczech wspominali Bytom

Bytomski2 1376478151

Bytom może „zagrać" w filmie?

Bytomski2 Bytom srodmiescie fot Tomasz Szemalikowski 2

Dlaczego na Rynku tak strasznie śmierdziało?