Twoje dziecko ma problemy z koncentracją? Odkryj w nim geniusza!

Mnóstwo dzieci kryje w sobie małego geniusza, choć na pozór nie jest to oczywiste. Brak koncentracji, czy trudności z nauką tabliczki mnożenia wcale nie muszą być dla nich problemem. Trzeba jednak wiedzieć, jak ten potencjał z nich wydobyć.

Najmłodsi posiadają niebywałe zdolności uczenia się, a to dlatego, ponieważ komórki ich mózgów są o wiele aktywniejsze od komórek osób dorosłych. W efekcie nabywanie nowych umiejętności przychodzi im znacznie łatwiej i szybciej. Ta naturalna zdolność jest niestety często tłamszona przez czynniki zewnętrzne. Nierzadko do tego stopnia, że dzieci zaczynają mieć problemy z nauką, a ich wewnętrzny geniusz jest trudny do dostrzeżenia.

Jak poprawić wyniki w nauce?

Są jednak sposoby, by dzieci znów zaczęły chłonąć wiedzę, potrafiły się skupić i wykonywać skomplikowane czynności. Opracowano je metodami naukowymi, na podstawie wieloletnich badań, a teraz z powodzeniem wykorzystuje się je w celu uwolnienia ukrytego potencjału młodych uczniów. Za ich sprawą dzieci mogą nauczyć się szybciej liczyć w pamięci, niż zajęłoby im wprowadzenie liczb do kalkulatora, czy też łatwiej zapamiętywać i - co najważniejsze - lepiej rozumieć podyktowany tekst.

W osiągnięciu takiej sprawności intelektualnej pomaga kurs Genius, na który składają się naukowo opracowane ćwiczenia dla lepszego rozwoju dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat. Jego zasadniczą część stanowi trenowanie i nauka szybkiego liczenia, ale znajdziemy w nim też ćwiczenia układania kostki Rubika (poprawa wizualizacji i koncentracji), pisania obiema rękami jednocześnie (synchronizacja prawej i lewej półkuli mózgu) oraz szybkiego czytania i pisania. Ponadto kurs pomaga rozwinąć pamięć fotograficzną, a także wielu innych umiejętności przydatnych w późniejszym życiu.

Zajęcia dla maluchów

Dla najmłodszych grup, bo złożonych z dzieci w wieku 4-6 lat są przygotowane specjalne zajęcia Genius Junior. - Najbardziej intensywny rozwój mózgu u dziecka zaczyna się od 4 roku życia. Synapsy są już dostatecznie wykształcone, tak aby do ukończenia 6 roku życia mózg mógł nabyć 80% swojej sprawności – mówi Sandra Juszczyk. - Umiejętności jakie dziecko uzyskuje w tym wieku pozostają na wysokim poziomie przez wiele lat, a do tego są łatwiejsze do opanowania – informuje pani psycholog.

Kursy Genius w Bytomiu i Rudzie Śląskiej

Za prowadzenie kursów Genius w Bytomiu i Rudzie Śląskiej odpowiada psycholog Sandra Juszczyk. - Równomierny rozwój obu półkul pomijany jest w naszym systemie edukacji - mówi pani psycholog. - Balans obu półkul wpływa pozytywnie na właściwie wszystkie aspekty życia oraz pozwala uczyć się szybciej i efektywniej, dlatego nasz program tak bardzo pomaga dzieciom poprawić wyniki w nauce - wyjaśnia Sandra Juszczyk.

Pełen kurs Genius jest rozłożony na dwa lata. W pierwszym roku można zaliczyć trzy poziomy podstawowe, natomiast w kolejnym roku dzieci mogą kontynuować naukę na trzech poziomach zaawansowanych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają dwie godziny lekcyjne. Ćwiczenia z maluchami również są raz na tydzień, ale czas ich trwania wynosi godzinę zegarową. Ośrodek prowadzi również zajęcia zdalne, dlatego mogą w nich uczestniczyć dzieci nawet z całej Polski.

Na pierwszych zajęciach uczestnicy otrzymują zestaw książek do ćwiczeń, liczydło Genius oraz kostkę Rubika Genius. Nabyte na kursie umiejętności przydadzą się w całym szkolnym i dorosłym życiu, bo zdolność analitycznego myślenia bądź doskonała pamięć krótko- i długotrwała będą cenne zarówno w szkole, jak i w pracy, sprawiając, że żadne wyzwania nie będą stanowić problemu.

Kursy Genius w Bytomiu odbywają się przy ul. Strzelców Bytomskich 1, natomiast w Rudzie Śląskiej przy ul. Niedurnego 30. Szersze informacje na temat zajęć można znaleźć na stronie internetowej GaniusBytom.pl lub uzyskać pod numerem telefonu 697 708 772. Warto również obserwować oficjalną stronę Genius Bytom Ruda Śląska na Facebooku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon