Streetart w tunelu [ZDJĘCIA]

Obskurne przejście podziemne pod bytomskim dworcem kolejowym zamieniło się w kolorową krainę bytomskich legend. W ramach 400 mln Graffiti Festival kilkudziesięciu artystów z całego kraju wykonało na ścianach tunelu murale inspirowane miejską mitologią.

Imprezę wspólnie organizują Stowarzyszenie Jarmark Kultury, które odpowiada za metamorfozę podcieni na ul. Gliwickiej i Krakowskiej oraz bytomski artysta DeanOne, którego prace można znaleźć na wielu murach w Bytomiu. Dzięki nim kolejne zaniedbane miejsca przestają straszyć, a zaczynają zachwycać.

Tym razem za swój cel wzięli przejście podziemne z placu Wolskiego na Zamłynie. Z pomocą ponad 40 graficiarzy m.in. z Warszawy, Łodzi, Częstochowy, czy Oświęcimia obskurny tunel wypełniły prace nawiązujące do bytomskich legend. Znajdziemy tam np. Skarbnika oraz Utopca.

- Powielane przez lata bytomskie opowieści i historie, na stałe wpisały się w obraz naszego miasta. Dzięki tej akcji możemy odkryć je na nowo. Zaskoczy nas ich bogactwo, ale też kreatywność, z jaką podeszli do tematu odtwarzający je artyści - powiedziała Agnieszka Sikora ze Stowarzyszenia Jarmark Kultury.

Festiwal cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony artystów, że organizatorzy udostępnili dla nich również mur przy ulicy Zabrzańskiej, gdzie mogą dać upust swojej twórczości. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu gminy Bytom, natomiast sponsorem strategicznym jest producent systemów dociepleń firma Polstyr.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Opera Śląska w Bytomiu po remoncie 10

Wstrzymajcie oddech. Tak wygląda Opera Śląska po remoncie

Bckino plenerowe miechowice

Na film do kina? Nie! W plener lub na... lodowisko

Remont sali prób Rebel Silesia

Miejsce dla artystów? Rebel Silesia szuka funduszy na remont

Jerzy Engelking

Leszek Engelking był wierny polszczyźnie

We wrocławskim A2 Centrum Koncertowym odbył się jeden z ostatnich występów Kat Roman Kostrzewski jpg

Awantura o koncert w hołdzie dla Romana Kostrzewskiego

Geschichte2

Techno wraca do starej Poczty

Foto1

Sztuka w wykonaniu kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę