Streetart w tunelu [ZDJĘCIA]

Obskurne przejście podziemne pod bytomskim dworcem kolejowym zamieniło się w kolorową krainę bytomskich legend. W ramach 400 mln Graffiti Festival kilkudziesięciu artystów z całego kraju wykonało na ścianach tunelu murale inspirowane miejską mitologią.

Imprezę wspólnie organizują Stowarzyszenie Jarmark Kultury, które odpowiada za metamorfozę podcieni na ul. Gliwickiej i Krakowskiej oraz bytomski artysta DeanOne, którego prace można znaleźć na wielu murach w Bytomiu. Dzięki nim kolejne zaniedbane miejsca przestają straszyć, a zaczynają zachwycać.

Tym razem za swój cel wzięli przejście podziemne z placu Wolskiego na Zamłynie. Z pomocą ponad 40 graficiarzy m.in. z Warszawy, Łodzi, Częstochowy, czy Oświęcimia obskurny tunel wypełniły prace nawiązujące do bytomskich legend. Znajdziemy tam np. Skarbnika oraz Utopca.

- Powielane przez lata bytomskie opowieści i historie, na stałe wpisały się w obraz naszego miasta. Dzięki tej akcji możemy odkryć je na nowo. Zaskoczy nas ich bogactwo, ale też kreatywność, z jaką podeszli do tematu odtwarzający je artyści - powiedziała Agnieszka Sikora ze Stowarzyszenia Jarmark Kultury.

Festiwal cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony artystów, że organizatorzy udostępnili dla nich również mur przy ulicy Zabrzańskiej, gdzie mogą dać upust swojej twórczości. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu gminy Bytom, natomiast sponsorem strategicznym jest producent systemów dociepleń firma Polstyr.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kalendarz Kopalnie Śląska na 2023 rok 1

Zbierają pieniądze na druk kalendarza o śląskich kopalniach

Międzynarodowy Dzień Tańca w Teatrze Rozbark

Międzynarodowy Dzień Tańca w Teatrze Rozbark

Miejska Wigilia na ul. Dworcowej

Wigilijne świętowanie dla wszystkich

Teatr

Czas Ryby w Teatrze Rozbark

Byt krzysztof kobylinski

We Europe. Międzynarodowy koncert jazzowy na...

Byt asid szyb krystyna

Muzyka elektroniczna przy Szybie Krystyna. ASID...

Byt admission 2974645 1280

BCKino powraca! Tym razem w wersji online