Szombierki straciły cierpliwość. Trener Kluge zwolniony!

Miała być kolejna walka o awans do III ligi, a zapowiada się batalia o utrzymanie w IV lidze. Władze GKS-u Szombierki Bytom uznały, że przyszedł czas na zmianę trenera i zwolniono Janusza Kluge.

Byt 62306864 2244274989123497 3351257423657566208 n

GKS Szombierki Bytom w poniedziałek oficjalnie poinformował o zwolnieniu trenera Janusza Kluge. Decyzja jest spowodowana rozczarowującymi wynikami w tym sezonie. "Zieloni" po dziesięciu kolejkach zajmują czwarte miejsce od końca w pierwszej grupie IV ligi.

Początek sezonu nie zwiastował tak poważnego kryzysu w klubie z Frycza-Modrzewskiego. Bytomianie w pierwszej kolejce ograli silny Ruch Radzionków 2:1. Potem jednak było już tylko gorzej. Szombierki do swojego dorobku dołożyły jeszcze jedno zwycięstwo i dwa remisy.

Były mistrz Polski niedawno przegrał nawet z ostatnią w tabeli Dramą Zbrosławice. W miniony weekend "Zieloni" z kolei przegrali z AKS-em Mikołów i po tym spotkaniu zapadła decyzja, że trzeba zmienić trenera.

Janusz Kluge objął IV-ligowe Szombierki przed poprzednim sezonem. Po rundzie jesiennej jego zespół był liderem swojej grupy i za sprawą przedwczesnego zakończenia sezonu z powodu pandemii koronawirusa, przystąpił do barażu o III ligę.

Do awansu niewiele zabrakło, bo bytomianie przegrali dopiero po dogrywce z LKS-em Goczałkowice (0:2). Po tym spotkaniu były deklaracje, że Szombierki w nowym sezonie ponownie powalczą o awans i wtedy nikt się nie spodziewał, że nastąpi tak drastyczny spadek formy.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że z klubu odeszło kilku ważnych zawodników. Nawet w trakcie tego sezonu do Ruchu Radzionków poszli Bartłomiej Gwiaździński i Szymon Cichecki. Jak widać, osłabienia mocno odbiły się na grze zespołu.

W Szombierkach już nikt nie mówi o awansie. Celem nowego trenera będzie uratowanie drużyny przed spadkiem i przygotowanie do walki o wyższe cele w kolejnym sezonie. Nazwisko następcy Kluge mamy poznać we wtorek.

fot. Facebook/Szombierki Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

D4 N2397 kopia

Nie będzie kompletu zwycięstw. Piękna seria przerwana

D4 N8800 kopia

Szombierki zaplanowały zimę. Nie brakuje atrakcyjnych rywali

D4 N4877 kopia

W końcu zaskoczyło? Polonia Bytom pnie się w tabeli

Byt beata pacut bytom

Beata Pacut nie przerwała passy dnia bez medalu...

Byt D4 N9959 kopia

III liga. Bytom twierdzą nie do zdobycia....

Byt D4 N3254

III liga. Nerwy do samego końca. Polonia Bytom...

Byt filip szymanski 1

Tenisista Polonii wśród gwiazd. Filip Szymański...