Koronawirus zaatakował w kolejnej szkole. Tym razem ZST

Cała klasa oraz jej nauczyciel z technikum w Szombierkach będą pracować zdalnie. To skutek wykrycia u jednego z uczniów koronawirusa.

Byt zespol szkol technicznych w bytomiu

Dopiero co informowaliśmy o wysłaniu na kwarantannę 14 uczniów Szkoły Podstawowej na Rozbarku. Dziś z kolei Urząd Miejski poinformował o podobnej sytuacji w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Frycza Modrzewskiego.

Jeden z uczniów poczuł się źle w szkole. Po wykonaniu u niego testu stwierdzono u niego obecność koronawirusa. Z tej przyczyny podjęto decyzję o objęciu kwarantanną całej, 24-osobowej klasy, do której chodził zarażony uczeń oraz nauczyciel, który miał z nim kontakt.

- Uczniowie pozostaną w domach do 8 października. Jesteśmy w kontakcie z sanepidem i kontynuujemy wszystkie możliwe procedury, by zapewnić bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom - powiedział Artur Lubos, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych.

Podobnie, jak w innych placówkach oświatowych w Bytomiu, w ZST wszystkie pomieszczenia, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne są regularnie wietrzone i dezynfekowane, natomiast w szkole obowiązuje dezynfekcja rąk i zaleca się noszenie maseczek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Napad na jubilera w Bytomiu

Napad na jubilera w Bytomiu. Skradziono biżuterię

Bytomski4 39 214065

Oszust bankowy zatrzymany w Bytomiu

Bytomski4 naptax

Napad na taksówkarza w Bytomiu, sprawcy zatrzymani

Bytomski2 1725183039

Audi uderzyło w motorower

Bytomski2 1049092512

Straszny wypadek – kierowca zmarł

Bytomski2 1011527563

Zabójstwo młotkiem w Bytomiu