#BO_BYTOM - strzał w 10tkę!

W tym roku do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszony został pomysł na budowę wielofunkcyjnego placu zabaw w Szombierkach przy ul. Grota Roweckiego 21-25. Pomysł wydaje się strzałem w dziesiątkę!

Przedsięwzięcia tego rodzaju są tym cenniejsze, bo pochodzą od samych mieszkańców. To oznacza, że jest potrzeba, którą warto realizować. Zważywszy na koszty zagospodarowania taką budową, tego rodzaju miejsc nie powstaje zbyt wiele, a potrzeby jak widać są. Miejsce zaproponowane w Budżecie Obywatelskim znajduje się z pobliżu terenu administrowanego przez Bytomską Spółdzielnię Mieszkaniową. Trzeba przyznać, że pod tym względem spółdzielnie starają się bardziej, bo placów zabaw mają więcej, a w przeciwieństwie do wspólnot nie skupiają się na odgradzaniu własnych nieruchomości, lecz wręcz przeciwnie - dokładają starań, aby tworzyć przyjazną przestrzeń wspólną.

- Chcemy tworzyć przestrzenie, które poprawią standard życia wszystkim mieszkańcom, bez względu na adres zamieszkania - mówi Andrzej Panek, prezes BSM. - Budżet obywatelski to również doskonały sposób na integrację mieszkańców i zwiększenie ich zaangażowania w życie miasta. Dodatkowo dla mnie place zabaw to jedne z najważniejszych elementów małej infrastruktury. W takim miejscu spotykają się pokolenia; bawią się dzieci, rozmawiają dorośli, powstają całkiem nowe znajomości - dodaje.

Pojawiało się wiele sygnałów, świadczących o tym, że takie miejsce jest na Szombierkach potrzebne. Wynika to choćby z frekwencji na zorganizowanym przez nas festynie, który odbył się 3 października w miejscu gdzie mógłby powstać wielofunkcyjny plac zabaw. - Dało nam to jasny przekaz, że inicjatywa jest jak najbardziej słuszna i wsparcie z naszej strony to „strzał w dziesiątkę”. Włączyliśmy się w promocję, mającą na celu pozyskanie jak największej ilości głosów dla tego projektu. Zostało jeszcze kilka dni i ten czas chcemy dobrze spożytkować na pozyskanie wsparcia jak największej liczby mieszkańców - powiedział Andrzej Panek.

Na sobotnim festynie padło wiele ciepłych słów dla tego przedsięwzięcia i nie brakuje pozytywnych wiadomości w mediach społecznościowych. To mieszkańcy wiedzą najlepiej, czego naprawdę potrzeba w przestrzeni publicznej ich osiedla. - Sądząc po liczbie dzieci którzy wraz z dorosłymi przybyli na festyn rodzinny zorganizowany przez BSM, zagospodarowanie tego placu dla dzieci jest bardzo potrzebne. Dlatego nie wahając się na tę inicjatywę zagłosowałem. Proponuje: zróbcie to też... - napisał jeden z mieszkańców Szombierek.

Głosowanie w Bytomskim Budżecie Obywatelskim potrwa do 8 października, do godziny 20:00. Swoje głosy można oddawać na stronie bo.bytom.pl. Projekt wielofunkcyjnego placu zabaw przy ul. Grota Roweckiego oznaczono numerem 10 na liście tzw. "Projektów małych". Gorąco zachęcamy do poparcia!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon