Ogień pochłonął warsztat Bytomskiego Ośrodka Edukacji

W tym miejscu szkoliły się całe pokolenia bytomskich mechaników. W poniedziałek w pracowni napraw przy ulicy Żeromskiego wybuchł pożar. Warsztat i znajdujące się w nim auto spłonęły.

W poniedziałek około godziny 13:00 wybuchł pożar na terenie Bytomskiego Ośrodka Edukacji przy ul. Żeromskiego. Paliły się tam pracownia napraw oraz znajdujący się w niej pojazd. Początkowo jedna z osób będących na miejscu próbowała samodzielnie ugasić ogień, ale ostatecznie nie udało się jej tego dokonać. O 13:10 wezwano więc Straż Pożarną.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów na palącą się pracownię i samochód osobowy. Strażacy udzielili pomoc osobie, która próbowała gasić pożar przed ich przybyciem i sprawdzili, czy w budynku nie znajduje się ktoś jeszcze. Na szczęście w środku nie było nikogo, natomiast ratownicy medyczni stwierdzili, że jedyna osoba, która doznała poparzeń nie wymaga przewiezienia do szpitala.

W akcji wzięły udział 4 zastępy Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu oraz jeden wóz OSP Górniki. Łącznie z ogniem walczyło 18 strażaków. Na miejscu oprócz Zespołu Ratownictwa Medycznego interweniowała Policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. W wyniku pożaru nadpaleniu uległo wnętrze warsztatu i około 10 metrów kwadratowych drewnianego dachu krytego papą, który następnie trzeba było rozebrać.

Przypuszczalną przyczyną pożaru były nieprawidłowo prowadzone prace związane z nauką zawodu. Policja i biegli prowadzą dalsze czynności, aby ustalić z jakiego powodu w pracowni pojawił się ogień.

fot. KM PSP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Zatrzymanie Kacpra Ś.

Kacper Ś. najbliższe lata spędzi w zakładzie poprawczym

Lewy tytoń znaleziony w garażu

100 kg tytoniu w bytomskim garażu

Byt samochod laweta

Zaparkował tak, że tramwaj nie mógł przejechać!...

Byt plac sobieskiego

Zwłoki na Placu Sobieskiego. Policja czeka na...

Byt stadion pb

Były prezydent Bytomia odwołał się od wyroku za...

Byt odpady w lagieniwkach

4 miliony na usunięcie nielegalnych odpadów