Ogień pochłonął warsztat Bytomskiego Ośrodka Edukacji

W tym miejscu szkoliły się całe pokolenia bytomskich mechaników. W poniedziałek w pracowni napraw przy ulicy Żeromskiego wybuchł pożar. Warsztat i znajdujące się w nim auto spłonęły.

W poniedziałek około godziny 13:00 wybuchł pożar na terenie Bytomskiego Ośrodka Edukacji przy ul. Żeromskiego. Paliły się tam pracownia napraw oraz znajdujący się w niej pojazd. Początkowo jedna z osób będących na miejscu próbowała samodzielnie ugasić ogień, ale ostatecznie nie udało się jej tego dokonać. O 13:10 wezwano więc Straż Pożarną.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów na palącą się pracownię i samochód osobowy. Strażacy udzielili pomoc osobie, która próbowała gasić pożar przed ich przybyciem i sprawdzili, czy w budynku nie znajduje się ktoś jeszcze. Na szczęście w środku nie było nikogo, natomiast ratownicy medyczni stwierdzili, że jedyna osoba, która doznała poparzeń nie wymaga przewiezienia do szpitala.

W akcji wzięły udział 4 zastępy Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu oraz jeden wóz OSP Górniki. Łącznie z ogniem walczyło 18 strażaków. Na miejscu oprócz Zespołu Ratownictwa Medycznego interweniowała Policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. W wyniku pożaru nadpaleniu uległo wnętrze warsztatu i około 10 metrów kwadratowych drewnianego dachu krytego papą, który następnie trzeba było rozebrać.

Przypuszczalną przyczyną pożaru były nieprawidłowo prowadzone prace związane z nauką zawodu. Policja i biegli prowadzą dalsze czynności, aby ustalić z jakiego powodu w pracowni pojawił się ogień.

fot. KM PSP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon