Przedszkole oraz kolejne podstawówki i technika w Bytomiu z koronawirusem

Już nie tylko uczniowie z SP42 i ZST muszą siedzieć na kwarantannie. Liczba bytomskich szkół borykających się z koronawirusem znów się wydłużyła.

Byt szkola podstawowa nr 33 bytom

Liczba zarażonych koronawirusem w Polsce ciągle rośnie. Tylko w ciągu ostatniej doby zachorowało już 2236 osób w całym kraju, z czego aż 218 z naszego województwa. Nic więc dziwnego, że COVID-19 daje się we znaki w placówkach oświatowych, w których od początku pierwszego semestru spędzają setki dzieci i dorosłych po kilka godzin każdego dnia.

- Koronawirus nie odpuszcza. Obserwujemy lawinowy wzrost zachorowań w placówkach w całym kraju. Na tym tle sytuacja w Bytomiu, sześć tygodni od rozpoczęcia roku szkolnego, gdzie mamy pojedyncze przypadki zakażeń, nie jest najgorsza - mówi wiceprezydent Adam Fras. - Mimo to, apelujemy o stosowanie zaleceń sanitarnych. Dzięki temu, możemy przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się zakażenia - dodaje.

W ostatnich dniach nasz portal informował o objęciu kwarantanną pojedynczych klas w Szkole Podstawowej nr 42 oraz Zespole Szkół Technicznych. Według nowych informacji podanych przez Urząd Miejski podobna sytuacja zaistniała w kolejnych placówkach. Z tego względu prezydent Mariusz Wołosz zwołał na jutro posiedzenie Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

W Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Matki Ewy (Miechowice) w sześciu klasach wprowadzono nauczanie hybrydowe, a w dwóch klasach rozpoczęto nauczanie zdalne po tym, jak u jednego z nauczycieli wykryto koronawirusa. Również w SP nr 28 przy ul. Armii Krajowej (Łagiewniki) u jednego z pedagogów stwierdzono dodatni wynik testu, w związku z czym jedna klasa została objęta nauczaniem zdalnym.

COVID-19 pojawił się także w Przedszkolu Miejskim nr 48 przy ul. Świętochłowickiej (Łagiewniki). Podobnie, jak we wcześniej opisywanych przypadkach, zarażonym okazał się jeden z nauczycieli. Następstwem tego była decyzja o objęciu kwarantanną dzieci jednego z oddziałów.

Koronawirus nie omija szkół ponadpodstawowych. Oprócz uczniów wspomnianego ZST kwarantanną objęto również dwie klasy Technikum nr 4, czyli słynnego Elektronika. Młodzież będzie przebywać na niej do 15 października, ponieważ u jednego z uczniów wykryto wirusa. Z kolei 15 wychowanków Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich też będzie musiało zostać w domach, bo koronawirusem zaraził się jeden z nauczycieli.

Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej 99 proc. wszystkich szkół (w sumie 47 973 placówek) działa w trybie stacjonarnym, natomiast 0,82 proc. (401) funkcjonuje w systemie mieszanym, a 0,18 proc (86 szkół) pracuje zdalnie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon