Kredyt bez zaświadczeń - w jakich bankach można go uzyskać?

Byt dziewczyna z wachlarzem banknotow

Planujesz zaciągnąć kredyt, ale nie chcesz przedstawiać w banku formalności w postaci zaświadczeń o dochodach? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym scharakteryzowaliśmy w dokładny sposób kredyt bez zaświadczeń. Ponadto z tekstu dowiesz się, kto może skorzystać z takiej oferty kredytowej oraz jak złożyć wniosek przez internet.

Czym charakteryzuje się kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy można otrzymać bez okazywania zaświadczeń od pracodawcy lub innych dokumentów potwierdzających nasze zarobki. Wystarczy, że podczas procesu wnioskowania przedstawimy specjalne oświadczenie, w którym wskażemy, jakie uzyskujemy miesięczne wpływy środków na konto - będzie to niezbędne do tego, aby bank zyskał pewność, że poradzimy sobie ze spłatą zobowiązania finansowego.

Dzięki ograniczeniu formalności do absolutnego minimum kredyt bez zaświadczeń można zaciągnąć znacznie szybciej od zwykłego kredytu gotówkowego. Ponadto w tym przypadku banki gwarantują wypłatę dodatkowych pieniędzy nawet w ciągu jednego dnia. W tym miejscu trzeba też podkreślić, że taki rodzaj kredytu ma też pewne ograniczenia dotyczące m.in. maksymalnej kwoty kredytu - zazwyczaj jest niższa, niż ta, która występuje w standardowych ofertach.

Mimo, iż najczęściej banki oczekują dostarczenia zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy. Możemy też spotkać się z ofertami kredytów, do których wystarczy wyciąg z konta bankowego, deklaracja podatkowa PIT lub wykazanie w formie pisemnej wysokości dochodu za ostatnie trzy miesiące.

W jakich bankach można uzyskać kredyt bez zaświadczeń?

Na skorzystanie z oferty kredytu bez zaświadczeń największą szansę mają osoby, które założyły już konto osobiste w danym banku i korzystały z jego innych usług finansowych. W niektórych instytucjach finansowych dostępne są też propozycje dla nowych klientów. Jak dobrać kredyt zarówno do naszych potrzeb, jak i możliwości? Może w tym pomóc kalkulator kredytu gotówkowego, który jest dostępny zarówno na stronach banków, jak i portalach zajmujących się tematyką finansową.

Poniżej wskazaliśmy banki, które zamiast zaświadczenia o zarobkach akceptują też inne formy potwierdzenia pozyskiwanych dochodów.

W Banku Pekao, Citi Handlowy i Millennium można zaciągnąć kredyt na wyciąg z konta - oznacza to, że te instytucje sprawdzą tylko nasze wpływy na rachunek z ostatnich kilku miesięcy.

Santander Bank Polska, Getin Bank i BNP Paribas, wymagają tylko przedstawienia PIT-u za ostatni rok - taki dokument będzie wystarczającym potwierdzeniem źródła dochodu.

Do otrzymania kredytu potrzebna będzie zdolność kredytowa i brak zadłużeń

Potwierdzenie źródła dochodu poprzez: wyciąg z konta, rozliczenie podatkowe lub dokument z wysokością dochodu za ostatnie trzy miesiące, jest tylko jednym z kilku warunków, jakie trzeba spełnić w związku z uzyskaniem kredytu bez zaświadczeń. Czego jeszcze będą wymagać banki?

Kredyt online bez zaświadczeń jest dostępny dla osób, które:

  • ukończyły 18 lat,
  • posiadają zdolność kredytową,
  • prawidłowo wypełnią wniosek, wskazując informacje na temat dochodu (źródło i wysokość wynagrodzenia),
  • mają konto bankowe, na które zostaną przelane środki.

Oprócz tego instytucja, w której ubiegamy się o kredyt z pewnością zweryfikuje naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Jeżeli okaże się, że nie mamy żadnych zaległych zobowiązań względem innych banków lub firm pożyczkowych, wtedy nie powinniśmy mieć problemów z otrzymaniem kredytu.

Proces wnioskowania o kredyt jest naprawdę prosty!

Wnioskowanie o kredyt bez zaświadczeń w zasadzie nie różni się wiele od tego, jaki występuje przy ubieganiu się o zwykły kredyt gotówkowy. Jedyną różnicą, jaka występuje między tymi dwoma procesami jest szybkość uzyskania pieniędzy - przy kredycie bez konieczności przedstawiania formalności od pracodawcy otrzymamy pieniądze w znacznie krótszym czasie.

Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik krok po kroku, z którego można dowiedzieć się, jak złożyć wniosek o taki kredyt w szybki i co najważniejsze, prosty sposób.

  1. Najpierw oblicz ratę kredytu w kalkulatorze kredytowym, wskazując, ile pieniędzy potrzebujesz i w jakim czasie chcesz spłacić kredyt.
  2. Następnie złóż wniosek wpisując wymagane informacje, w tym wysokość miesięcznych dochodów i wydatków.
  3. Poczekaj na decyzję kredytową i zaakceptuj umowę w sposób wskazany przez bank.

Jak widać proces starania się o kredyt bez zaświadczeń nie jest trudny i z pewnością poradzi sobie z nim każdy kredytobiorca. Oczywiście trzeba mieć też na uwadze, że w zależności od banku wnioskowanie może się nieznacznie różnić od tego, jaki przedstawiliśmy wyżej.

Materiał partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon