Koniec stania w kolejkach do kasy. Za prawko lub dowód rejestracyjny zapłacisz w okienku

Załatwianie spraw związanych z wydaniem prawa jazdy, bądź przerejestrowaniem samochodu w bytomskim Urzędzie Miejskim wielu kierowcom kojarzy się z torturami. Na szczęście magistrat wprowadza kolejne zmiany, które mają usprawnić obsługę klientów w Wydziale Komunikacji.

Byt terminal platniczy w urzedzie

Wydział Komunikacji bez wątpienia jest najbardziej obleganym miejscem w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Chyba każdy kierowca w naszym mieście musiał spędzić nawet kilka godzin w długich kolejkach na korytarzu ratusza. Od pewnego czasu pod tym względem jest już lepiej, bo w trakcie tego roku uruchomiono elektroniczny system, za pomocą którego można przez Internet umówić wizytę na konkretną godzinę. Dzięki temu nie trzeba już bezczynnie siedzieć na ławce przed wydziałem, żeby doczekać się na swoją kolej.

Problemem wciąż pozostawała kwestia uiszczania opłat urzędowych, które są niezbędne, by np. uzyskać nowy dowód rejestracyjny. Przed kasami również tworzyły się długie kolejki. Teraz co prawda ich nie ma, ale tylko dlatego, że od momentu wybuchu pandemii kasy są zamknięte. Opłat można wciąż dokonywać w placówce pocztowej mieszczącej się w urzędzie, przelewem bankowym lub poprzez internetową platformę Info-Car.pl, lecz nie dla każdego są to wygodne rozwiązania.

Urząd Miejski postanowił wprowadzić więc kolejne udogodnienie dla klientów Wydziału Komunikacji. Od dziś w trakcie załatwiania spraw można uregulować konieczną płatność bezpośrednio przy okienku za pomocą karty bankowej. Podczas transakcji do kwoty są doliczane 2 złote opłaty manipulacyjnej, która jest wynagrodzeniem dla Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. z tytułu realizacji płatności i utrzymania systemów informatycznych.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim