Gigantyczny Cezary Pazura zasłonił kamienicę w centrum Bytomia

Dwie wielkie płachty z wizerunkiem Cezarego Pazury zasłoniły zabytkowy budynek na rogu ulic Gliwickiej i Józefczaka. Władze miasta uznały, że jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami i domagają się ściągnięcia reklamy.

Byt pazura bytom

Budynek przy ul. Józefczaka 1 kojarzy wielu bytomian, ponieważ na parterze od bardzo wielu lat działa apteka, a na szczycie stoją trzy ludzkiej wielkości rzeźby. To jedyna kamienica w naszym mieście posiadająca takie ozdoby.

Gmach jest jednak prywatny i już jakiś czas temu jego właściciel zdecydował się zamontować na jego elewacji stelaż i oświetlenie oraz wywiesić ogłoszenie o możliwości rozwieszenia tam reklam. Oferta nie cieszy się zbytnią popularnością, ale co pewien czas różne firmy wynajmują tę powierzchnię.

Tym razem na elewacji kamienicy zdecydowała się zareklamować firma Vectra. Na przełomie września i października okna na dwóch piętrach zasłonił wizerunek Cezarego Pazury w przebraniu konduktora. W tej kampanii aktor promuje nową ofertę telewizji kablowej, lecz trudno to uznać za dobrą reklamę, jeśli zasłania się zabytkowy budynek w ścisłym centrum miasta.

Płachty z Pazurą nie podobają się też bytomskim urzędnikom, którzy uznali, że są nie tylko nieestetyczne, ale również niezgodne z obowiązującymi przepisami, w tym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz Prawem budowlanym.

- Wydział Architektury złożył doniesienie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o możliwości popełnienia samowoli budowlanej, z kolei Miejski Konserwator Zabytków w Bytomiu działający z upoważnienia Prezydenta Miasta Bytomia, po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego wydał decyzję zobowiązującą właściciela obiektu do usunięcia z elewacji stelaży służących montażowi reklam wielkogabarytowych wraz z oświetleniem na elewacji budynku przy ul. Józefczaka 1 w Bytomiu - poinformowała nas Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Reklama wciąż jeszcze wisi na kamienicy, ale wygląda na to, że jej dni są już policzone. Chyba że jest to tak dochodowy interes, że właścicielowi opłaca się płacić kary za łamanie przepisów...

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon