Noście maski, bo policjanci sprawdzą, czy je zakładacie

Zgodnie z nowymi obostrzeniami nałożonymi przez polski rząd od kilku dni wszyscy musimy zakrywać usta i nos w przetrzeni publicznej - już nie tylko w pomieszczeniach, ale też na dworze. Patrole bytomskiej Policji pilnują, aby nowe zasady bezpieczeństwa były respektowane przez mieszkańców naszego miasta.

Byt patrol w maseczkach

Mundurowi już w ostatni weekend zaczęli reagować na nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania twarzy. Patrole można było spotkać na ulicach, targowiskach, centrach handlowych, w komunikacji miejskiej i innych miejscach publicznych, gdzie wymagane jest noszenie maseczki. Tylko do poniedziałku policjanci nałożyli aż 248 mandatów karnych na osoby naruszające przepisy wynikające z rozporządzenia ministra zdrowia.

- W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia - apeluje Komenda Miejska Policji w Bytomiu. - W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy - zapewniają bytomscy policjanci.

Liczba zakażeń ciągle rośnie

W ciągu ostatniej doby w całym kraju stwierdzono aż 6 526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 520 z województwa śląskiego. Ogólna liczba zarażonych wynosi już 141 tysięcy osób, z czego 3 tys. zmarło. Tylko w naszym mieście do tej pory pozytywny wynik na obecność SARS CoV-2 stwierdzono u 1 310 osób, a 35 pacjentów zmarło z powodu COVID-19. Sytuacja z każdym dniem robi się coraz poważniejsza, dlatego przestrzeganie nowych obostrzeń jest tak ważne.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Ja to zawsze mialem leb do interesow

Gość miał w mieszkaniu istną aptekę, a drugi kradł łóżka

Bytomianin wyrwał drzwi z zawiasów

Wyrwał drzwi z zawiasów, grozi mu nawet 5 lat więzienia

Pożar Stolarzowice Bytom 1

Pożar w Stolarzowicach. Straż podsumowała działania

Marcin Haładus

Policjant z komendy w Bytomiu złapał złodzieja sklepowego

20 zl i kajdanki

Chciał przekupić policjantów, ale się nie dali

Kluczyki i kieliszek

Bytomscy policjanci będą łapać pijanych kierowców w święta