Koronawirus w Operze Śląskiej. Zachorował członek zespołu baletowego

Opera Śląska przymierzała się do premiery spektaklu "Requiem d-moll" Mozarta, jednak to wydarzenie w najbliższym czasie się nie odbędzie. U jednego z artystów wykryto koronawirusa.

Byt balet

W najbliższą sobotę na deskach Opery Śląskiej miała odbyć się premiera spektaklu baletowego "Requiem d-moll" Wolfganga Amadeusza Mozarta. To ostatnie dzieło wielkiego kompozytora, który zmarł w trakcie pracy nad nim. Tworzył go do ostatniej chwili, bo jeszcze czwartego grudnia - dzień przed śmiercią - przygotowywał wątki Lacrimosa dies illa. Później, na prośbę jego żony, dzieło dokończyli znajomi kompozytorzy Joseph Eybler i Franz Xaver Süssmayr.

Teatr właśnie poinformował, że premiera spektaklu nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, ponieważ potwierdzono zarażenie koronawirusem u jednego z artystów baletu. Z tego względu dyrektor Opery Śląskiej zadecydował o przełożeniu premiery, a także spektakli 18 i 20 października w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Opera Śląska zapewnia, że bilety wykupione na premierę zachowują ważność. Nowy termin nie został jeszcze wyznaczony. Teatr poinformuje widzów, gdy decyzja w tej sprawie zostanie podjęta.

fot. Karola Fatyga

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ksiazkomat bytom

Książkomat - nowy nabytek biblioteki w Bytomiu

Noc Teatrów w Bytomiu

Upiór w operze, czyli Noc Teatrów w Bytomiu

Die Wespe

Niemcy kręcą serial w klimatycznym bytomskim pubie

Ostafin strycharski

Bytomianie otrzymali Paszporty „Polityki”

Cbs esfa kielce

Bytomski foodtruck najlepszy w Polsce!

Byt muzeum

Noc Muzeów 2021, Bytom. Ta noc rozpoczyna się w...

Byt plakat na operze slaskiej

Wielkie otwarcie nowego sezonu. Tym razem nie...