Fatalna seria na DK88 w Bytomiu. Pożar autobusu i zderzenie osobówek

Droga Krajowa nr 88 ma opinię jednej z najbardziej niebezpiecznych w okolicy. W tym tygodniu kierowcy mogli się o tym przekonać po raz kolejny, ponieważ na bytomskim odcinku doszło do dwóch groźnych zdarzeń.

Byt zniszczony samochod

Nocą z 13 na 14 października około północy w pobliżu centrum handlowego Plejada na jezdni w kierunku Bytomia miał miejsce pożar autobusu komunikacji miejskiej. Pojazd uległ niemal doszczętnemu spaleniu. Spłonęła komora silnika, a także cały przedział pasażerski. Droga była zablokowana do 1:25. Po tej godzinie wznowiono ruch.

Kolejne zdarzenie nastąpiło kilkanaście godzin później. Krótko przed 14:00 w okolicy centrum handlowego zderzyły się trzy samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latka kierująca nissanem straciła panowanie nad swoim pojazdem i uderzyła w opla, za kierownicą którego siedział 37-letni gliwiczanin, a następnie oba samochody zderzyły się z mazdą kierowaną przez 36-letnią mieszkankę Ogrodzieńca.

W wypadku ucierpiały dwie kobiety. Ratownicy medyczni przewieźli je do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, lecz pojazdy uczestniczące w kolizji zostały poważnie uszkodzone. Kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Popołudniowy wypadek spowodował poważne utrudnienia na drodze, ponieważ z pojazdów rozlała się substancja ropopochodna. Ze względu na trwające opady deszczu strażacy nie byli w stanie skutecznie jej zneutralizować, dlatego jezdnie w obu kierunkach zostały zamknięte aż do rana dnia następnego. Policja i MZDiM kierowały kierowców na objazdy, jednak mimo to tworzyły się ogromne korki.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Napad na jubilera w Bytomiu

Napad na jubilera w Bytomiu. Skradziono biżuterię

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Bytomia złapali nietrzeźwego kierowcę

Kościół św. Wojciecha, Bytom

Zakonnik z Bytomia gwałcił dzieci w podziemiach kościoła

Grzyby (zdjęcie ilustracyjne)

89-letni grzybiarz z Bytomia zgubił się w lesie

Byt 131560471 3006493282920034 8724890006703237499 n

Ewakuacja Tesco w Bytomiu. W aptece doszło do...

Byt 39 653149

Kronika Policyjna: 26 kwietnia [przegląd]