Wąskotorówka przestała jeździć? Nic z tych rzeczy!

Chociaż sezon letni jest już za nami, to bytomska kolej wąskotorowa nie pauzuje. Właśnie ruszają coroczne kursy do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach połączone ze zwiedzaniem części z atrakcji UNESCO oraz stacji wąskotorowej na Karbiu.

Byt kolej waskotorowa

Od pięciu lat każdej jesieni Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych i Koleje Śląskie organizują wspólne kursy do Tarnowskich Gór. Kupując jeden bilet można nie tylko przejechać z Katowic do kopalni srebra, ale też zwiedzić ją z przewodnikiem, a także zobaczyć różne zakamarki lokomotywowni na Karbiu, w tym natawnię mechaniczną i zabytkowy wagon salonowy z 1912 roku. Ponadto do biletu jest dodawany voucher na zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Regularne kursy tzw. "Srebrnego Pociągu" rozpoczną się 17 października i będą się odbywać w każdą sobotę i niedzielę, aż do 6 grudnia. Wycieczkę można zacząć w na dworcu w Katowicach i do Bytomia przyjechać zwykłym pociągiem lub na stacji Bytom Wąskotorowy położonej na tyłach bytomskiego dworca. Składy wąskotorowe będą odjeżdżać o 10:30, aby po 10 minutach dotrzeć na przystanek Bytom Karb Wąskotorowy, gdzie odbędzie się zwiedzanie. O 12:00 pociąg znów ruszy - tym razem już do Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych. Po zakończeniu oprowadzania tarnogórskich atrakcji turyści wyruszą w drogę powrotną o 15:20 i wrócą do Bytomia na 16:00.

Bilety w cenach 65 zł (normalny) i 55 zł (ulgowy) można nabyć w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu kolejowym w Katowicach, w serwisie internetowym Goout.net oraz na przystankach Bytom Wąskotorowy lub Bytom Karb Wąskotorowy w dniu przejazdu tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego. Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych i SGKW, a także pod numerem Biura Obsługi Klienta KŚ 32 479 55 55 (pon. - pią. 7:00 - 15:00), Stowarzyszenia Górnośląskich kolei Wąskotorowych 666 904 142 oraz infolinii Zabytkowej Kopalni Srebra 32 285 29 81.

Rozkład jazdy Srebrnego Pociągu

Przyjazd Odjazd Stacja Przewoźnik

09:54 KATOWICE Koleje Śląskie
10:17 BYTOM
10:30 BYTOM WĄSKOTOROWY Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
10:40 BYTOM KARB WĄSKOTOROWY
Zwiedzanie zabytkowej stacji Bytom Karb Wąskotorowy
12:00 BYTOM KARB WĄSKOTOROWY Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
12:30 TARNOWSKIE GÓRY KOPALNIA SREBRA
Zwiedzanie Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych
15:20 TARNOWSKIE GÓRY KOPALNIA SREBRA Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
16:00 BYTOM WĄSKOTOROWY
16:19 BYTOM Koleje Śląskie
16:44 KATOWICE

fot. Mariusz Senderowski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt audience 1867983 1280

Kaj się bawić 31 stycznia – 1 lutego?

Byt bezimienni

Bezimienni kończą wspólną karierę

Byt sileziany2019

Sileziany wręczone. Trafiły do zdolnych adeptów...

Byt piosenka2

Warsztaty Naprawcze Górnośląskich Kolei...

Byt lokal uzytkowy

Masz fajny pomysł? Lokal na kulturę czeka na...

Byt schron miechowice

Schron na nowo. Interaktywna ekspozycja z...

Byt metal doctrine festiwal

Metal Doctrine Festival odwołany. KAT nie...