Mieszkańcy wywalczyli plac zabaw. Teraz jest już gotowy

Dopiero co bytomianie mobilizowali się w internetowym plebiscycie, a tymczasem Podwórko Talentów NIVEA na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 jest już gotowe. W piątek odbyło się oficjalne otwarcie.

Na pomysł utworzenia Podwórka Talentów Nivea przy SP 46 zagłosowało ponad 8 tysięcy internautów. Dzięki temu bytomska placówka znalazła się w gronie 20 szkół z całego kraju, w których kosmetyczny koncern stworzy miejsca, które nie tylko bawią, ale także uczą i inspirują. W czerwcu było już wiadomo, że podstawówka przy ulicy Prusa zwyciężyła w tegorocznej edycji. Trzy miesiące później nagroda, jaką była budowa placu zabaw, jest gotowa i mogą z niej korzystać dzieci.

W piątek, 16 października odbyło się uroczyste otwarcie Podwórka Talentów Nivea 2020. Na tę okazję uczniowie SP 46 przygotowali specjalne występy. Nie mogło też zabraknąć symbolicznego przecięcia wstęgi, a szkoła nawet przygotowała tort - niebieski, jak barwy firmy, która zasponsorowała budowę.

Nowy plac zabaw składa się z trzech stref: sportowej, naukowej oraz artystycznej. Najmłodsi znajdą tam m.in. planetarium, w którym poznają nazwy najbardziej znanych konstelacji, zegar słoneczny, trampoliny, ściankę wspinaczkową, bębny, czy specjalne tuby do rozmawiania.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon