Bytomscy seniorzy mogą liczyć na pomoc w zakupach!

Z uwagi na niestabilną sytuację epidemiologiczną spowodowaną pandemią koronawirusa, Fundacja Petralana po raz drugi rusza z akcja pomocy seniorom w zakupach. Pierwsza edycja cieszyła się dużym powodzeniem. W jaki sposób można skorzystać z pomocy?

Byt starszy pan
- To projekt, który świetnie sprawdził się wiosną tego roku, więc model działania pozostaje ten sam. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu będzie przyjmował zgłoszenia od seniorów, a następnie przekazywał je do realizacji wolontariuszom Fundacji PETRALANA. Ci będą udawać się pod wskazane adresy, by realizować zakupy za powierzoną gotówkę – tłumaczy Tomasz Greczkowicz, jeden z założycieli Fundacji i pomysłodawca akcji „Pomoc dla seniora”.

W trosce o zdrowie najbardziej narażonych

Pandemia koronawirusa nadal daje nam się mocno we znaki – kolejne obostrzenia, czerwone i żółte strefy. Dobowa ilość zachorowań na COVID-19 może przyprawić nas o ból głowy. Do zakażenia może dojść wszędzie: w sklepie, w komunikacji miejskiej. Duże skupiska osób są więc niewskazane. Mimo wszystko życie toczy się dalej, a podstawowa czynność, jaką są zakupy musi być wykonywana. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi Fundacja Petralana, która zapewnia pomoc osobom starszym w zakupach.

Jak wygląda pomoc?

Jesienna edycja akcji rozpoczęła się 16 października. Inicjatywa skierowana jest do osób mieszkających w Bytomiu, które ukończyły 65 lat, mieszkają samotnie lub z osobą niepełnosprawną, długotrwale chorą. Jak to działa? By skorzystać z pomocy, seniorzy powinni się zgłosić pod nr tel: 32 388 67 22, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 13. Następnie w wyznaczonym terminie przychodzi do seniora wolontariusz, który wraz z otrzymanymi pieniędzmi i listą produktów, realizuje zakupy w sklepach spożywczych czy aptekach.

Wiosenna edycja cieszyła się dużą popularnością. Pierwsza odsłona przedsięwzięcia trwała 3 miesiące, zaangażowało się w nią 18 wolontariuszy, którzy 300-krotnie zrealizowali zakupy dla 70 seniorów. Łącznie dostarczono aż 3 tony produktów!

Fundacja Petralana szuka wolontariuszy, którzy chcą pomóc seniorom w zakupach. Zainteresowani proszeni są o wysłanie zgłoszenia na adres: fundacja@petralana.eu lub kontakt pod nr tel: 602 662 398.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon