Padł kolejny rekord zakażeń. W Bytomiu też przybywa zarażonych

Niemal każdy dzień przynosi kolejne rekordy zakażeń wirusem SARS CoV-2. W ciągu ostatniej doby wskaźnik ten przekroczył już sumę 10 tysięcy przypadków. W Bytomiu liczba pacjentów z pozytywnym wynikiem testów na obecność koronawirusa też rośnie.

Byt kaszlaca w maseczce

Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia w ciągu minionej doby zanotowano aż 10 040 nowych i potwierdzonych przypadków. W województwach małopolskim, mazowieckim i śląskim liczba zarażonych przekroczyła 1 000 osób. Łącznie od początku epidemii stwierdzono w całym kraju 202,5 tys. infekcji. Tylko w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast aż 117 zgonów nastąpiło wraz z innymi schorzeniami. Do tej pory koronawirus uśmiercił już 3 851 Polaków.

- Nasza strategia zakłada budowanie życia społecznego i gospodarczego w taki sposób, żeby móc uczyć się, pracować i żyć, a nie zamykać gospodarkę, i jednocześnie przecinać pas transmisyjny rozprzestrzeniania koronawirusa. Musimy w niej jednak zakładać bufor elastyczności - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

W naszym mieście sytuacja też nie wygląda najlepiej. Przez ostatnią dobę dodatni wynik testu miało 21 pacjentów. Dotąd zanotowano w Bytomiu aż 1 444 przypadków. Na szczęście już 1 222 osób wyzdrowiało, lecz 44 pacjentom nie udało się wygrać walki z chorobą, z czego 36 zgonów było bezpośrednio związanych z SARS CoV-2.

Epidemia daje się we znaki w bytomskiej edukacji. Jak informuje Urząd Miejski już 518 uczniów przebywa na kwarantannie, a w izolacji pozostaje 85 nauczycieli i 28 pracowników administracji. Jak dotąd, zakażenie koronawirusem stwierdzono u 19 uczniów i 44 nauczycieli bytomskich szkół.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon