Powstało osiedle. Teraz budują drogę

Na skraju zabytkowego parku Fazaniec powstało osiedle domów jednorodzinnych. Miasto właśnie realizuje budowę kolejnego odcinka drogi, która skomunikuje tamtejsze zabudowania i połączy ze sobą ul. Orzegowską z Konstytucji.

Byt budowa ul bazantowej

Docelowo ulica Bażantowa ma mieć 1,2 km długości. Do tej pory miasto zakończyło pierwszy etap inwestycji, w ramach którego wykonano ok. 200 m jezdni z nawierzchni kamiennej wraz z chodnikiem, parkingiem dla samochodów osobowych, zjazdami, kanalizacją deszczową i oświetleniem ulicznym. Droga jednak "urywała" się tuż przed nowo powstałym osiedlem, a jego mieszkańcy, żeby dojechać do swoich domów, musieli jeździć objazdem przez Rudę Śląską.

W sierpniu rozstrzygnięto przetarg na budowę kolejnych 275 metrów drogi. Wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Inżynieryjno-Drogowego Józefa Pietrygi z Radzionkowa, która okazała się aż o 384 tysiące złotych niższa, niż miasto zamierzało wydać na tę inwestycję. Obecnie trwają prace budowlane. Wykonawca ma dwa miesiące na ich przeprowadzenie.

Ten odcinek ulicy Bażantowej będzie wykonany z asfaltobetonu. Wzdłuż jezdni powstaną chodniki z kostki betonowej, a także zatoki postojowe, zjazdy na posesje i boczne drogi. Przedsięwzięcie obejmuje również wykonanie kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

Pieniądze na realizację drugiego etapu budowy drogi pomiędzy ul. Orzegowską i Konstytucji w całości pochodzą z budżetu miasta. Wartość inwestycji wynosi 1,2 mln zł. Termin zakończenia prac wyznaczono na koniec listopada.

fot. UM Bytom / Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon